Драматичен успех за Рома, Фараона пак бележи (видео)

Рома записа втора поредна победа в Серия "А". Столичният тим надви с 2:0 като гост Сасуоло и се изкачи на 4-о място в класирането, изпреварвайки Интер. Новото попълнение на "вълците" Стефан Ел Шаарауи се разписа и във втория си мач за отбора. Той оформи крайния резултат в последните секунди. Малко преди това пък Доменико Берарди пропусна дузпа за Сасуоло, а за нарушението Раджа Наинголан получи червен картон.

Преди няколко дни джалоросите" надвиха с 3:1 Фрозиноне и постигнаха първа победа след завръщането на Лучано Спалети. Стефан Ел Шаарауи вкара красив гол с пета в дебюта си за тима и днес отново получи място в титулярния състав. Привлеченият вчера от Дженоа Диего Пероти също стартира от първата минута, както и друго от новите попълнения - Ервин Зуканович. Костас Манолас отпадна заради наказание и това наложи капитанът Даниеле Де Роси отново да действа в центъра на защитата. Заради контузии липсваха Един Джеко, Люка Дин, Василис Торосидис и Алесандро Флоренци.
Домакините разчитаха на трима нападатели в лицето на Доменико Берарди, Никола Сансоне и Марсело Трота. В средата на терена пък Еузебио Ди Франческо заложи на Давиде Биондини, Алфред Дънкан и Франческо Манянели.

През септември двата тима завършиха 2:2 на "Олимпико", като Сасуоло на два пъти повеждаше, но с попадения на Франческо Тоти и Мохамед Салах Рома се добра до точката. За домакините днешният двубой беше шанс да запишат първа победа срещу този съперник - до момента те имаха само три равенства, при това и трите в Рим.

Сасуоло можеше да поведе в началните минути, но Войчех Шчесни спаси удара на Сансоне. Това, което не направиха домакините, стори Рома. В 11-ата минута Салах се оказа непокрит на добра позиция и с фалцов изстрел изненада Андреа Консили. Това бе първи гол за египтянина в Серия "А" от 25 октомври, когато "вълците" постигнаха последната си победа на чужд терен.
Последваха опасни изстрели на Симе Върсалко и Майкон. Ел Шаарауи пък поиска дузпа след контакт с Върсалко в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията. В 31-ата минута гостите направиха перфектна контраатака, при която Салах изведе Майкон, но бразилският ветеран прати топката в аут. Малко по-късно Паоло Канаваро спаси сигурен гол, след като изчисти пред крака на Ел Шаарауи.

Лошата новина за Рома преди почивката беше травмата на Де Роси, който беше заменен в 43-ата минута от Норберт Гьомбер.

През второто полувреме Сасуоло се активизира и Сасуоло и Берарди пропуснаха добри възможности да изравнят. Андреа Консили пък с мъка изби хубав удар на Ел Шаарауи. Три минути преди края Наинголан се опита да отнеме топката от Лоренцо Пелегрини в наказателното поле, но съдията Джанпаоло Калварезе отсъди дузпа и изгони белгиеца. Зад топката застана Берарди, който стреля над вратата.

Този пропуск пречупи домакините и в добавеното време Пероти ознаменува дебюта си за Рома с голов пас. Аржентинецът се пребори с бранител на домакините на аутлинията и подаде на Ел Шаарауи, който на празна врата нямаше как да сбърка.