Фараона очарова "Олимпико" в дебюта си (видео)

Стефан Ел Шаарауи дебютира по мечтан начин за Рома на "Олимпико". Италианският национал, който играе при "вълците" като отдаден под наем от Милан, вкара фамозен гол с пета при успеха с 3:1 над Фрозиноне. Освен красив, голът на Фараона беше и много важен, тъй като върна преднината на Рома, след като резултатът продължително време се беше задържал 1:1.

Домакините започнаха ударно и откриха в 18-ата минута, когато Раджа Наинголан успя да преодолее Никола Леали, като прати топката под плонжа на вратаря. Изненадващо гостите, в чийто редици отсъстваше Александър Тонев, изравниха едва шест минути по-късно, след като Даниел Чофани пусна топката между краката на Шчесни. Рома натисна съперника, като до края на полувремето Леали спаси тима си на два пъти след удари на Наинголан и Ел Шаарауи. В началото на втората част Рома стигна до пълен обрат. С гръб към вратата Ел Шаарауи успя да прати топката в мрежата зад Леали, който имаше за какво да се ядосва.

Играта стана равностойна, като гостите не се предаваха. Точката в спора обаче сложи Пянич в 84-ата минута, след като беше изведен от Франческо Тоти сам срещу вратаря. Плеймейкърът на Рома с премерен шут по диагонала матира стража за 3:1. Така Рома постигна първа победа под ръководството на Лучано Спалети и събра 38 точки на петото място в класирането. Лидер е Наполи с 47.