Барселона и Везенков с трудна победа далеч от дома

Отборът на Барселона Ласа се измъчи доста, но все пак стигна до победата при гостуването си на Обрадойро. Каталунците спечелиха срещу отбора от Сантиаго де Компостела с 69:62, а въпреки че се намират в долната половина на таблицата, домакините затрудниха максимално именития си съперник и до последните минути имаха шанс да стигнат до успеха.

Барса има 16 победи и 2 загуби и диша във врата на лидерите от Валенсия, а след седмица ще премери сила с регионалния си съперник Андора.

Българският национал Александър Везенков игра 11 минути за Барса и успя да вкара 7 точки (2/4 за 2Т и 1/4 за 3Т), придружени с борба, асистенция, грешка и три нарушения.. Крилото се понрави с изявите си в нападение през първата част на двубоя, като непосредствено след влизането си вкара 5 поредни точки – тройка и забивка, но след това бързо натрупа лични нарушения и седна на пейката, появявайки се за кратко и след почивката.

Обрадойро и Барса си поделиха първото полувреме, като след една част гостите водеха с 18:12, но до почивката домакините се доближиха на 2 точки – 39:37. През третата част те взеха превес, а със силни изяви се понрави бившият играч на Рилски спортист Анджело Калояро, който помогна на своя тим да да поведе с 46:50 след 30 минути.

В началните минути на последната част съперниците си размениха лидерската позиция няколко пъти преди Барселона да с 61:60 след кош на Самардо Самюълс малко повече от две минути преди края, след което момчетата на Шави Паскуал не изпуснаха инициативата. Самюълс реализира общо шест точки в заключителните 120 секунди, а след кошове на Пау Рибас и Джъстин Долман „блаугранас” окончателно си подпечатаха победата с 69:62.

Долман единствен завърши с повече от 10 точки за победителите, реализирайки 13 за 27 минути на терена. Брад Олесън вкара 9, а Хуан Карлос Наваро и Томаш Саторански – по 8, като Саторански впечатли и с 4 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Всички играчи на Барса с изключение на Маркус Ериксон записаха поне по един кош от игра.

18-годишният Сантиаго Юста вкара 11 точки за Обрадойро. Анджело Калояро пък приключи с 9 точки, 4 борби, 3 отнети топки и 2 асистенции.