Щутгарт стартира полусезона в стил (видео)

Щутгарт стартира втория полусезон в Бундеслигата с хубава победа с 3:1 над Кьолн като гост, с което се отдалечи на три точки от изпадащите. Домакините поведоха в 19-ата минута, но след това "швабите" наложиха превъзходството си с три попадения. Така Щутгарт си върна на "козлите", които в началото на сезона от своя страна ги бяха надвили с 3:1 на "Мерцедес Бенц Арена".

За тима на Юрген Крамни това е четвърта поредна среща без загуба за първенство, с което последното място в таблицата вече е само лош спомен.

Кьолн показа новия си червен екип и настроението продължи с попадение на Антони Модест от наказателен удар, отсъден за нарушение на Георг Нийдермайер срещу Марсел Рисе. Френският нападател на домакините прави изключителен сезон, като е с принос (8 гола и 2 асистенции) за 10 от всичките 19 попадения на отбора до момента.

Постепенно обаче Щутгарт набра скорост и в 36-ата минута Даниел Дидави изравни, след като Тимо Хорн не успя да избие добре шут на Вернер. Грешка при подреждането в защита позволи на Тимо Вернер да насочи в мрежата центриране на Филип Костич от корнер и в 51-ата минута обратът вече беше факт. След това капитанът Кристиан Гентнер стреля много опасно, но Хорн лиши Щутгарт от трети гол. Все пак, в 83-ата минута, логичното се случи и Гентнер беше точен след пас на Лукас Руп на празна врата - 1:3.

Дебют за победителите направиха Кевин Гроскройтц и Артьом Краветц.

Кьолн е в колеблива серия и е единственият състав с равен брой победи, равенства и загуби.