Ювентус докосва финала за Купата след 3:0 над Интер

С два гола на Алваро Мората и един на Пауло Дибала Ювентус победи с 3:0 на Интер в първи 1/2-финал на турнира за Купата на Италия и е много близо до достигане до битката за трофея, където негов съперник ще бъде най-вероятно Милан.

Първото попадение падна 10 минути преди края на първото полувреме. Алваро Мората от паднало положение изведе Куадрадо на точката за дупата, където Джейсон Мурийо го събори и реферът показа бялата точка. Зад топката застана деветката на Юве и с бомбен шут не остави шансове на Ханданович за 1:0. В 63-ата минута Мората вкара и втория си гол в мача. Патрис Евра получи топката почти на аутлинията и пусна пас успоредно на голлинията. Там кълбото удари Мело и попадна в Мората, който с шут по диагонала за втори път матира Ханданович.

"Нерадзурите" опитаха да се върнат в мача, но всичко свърши в 70-ата минута, когато Джейсон Мурийо беше изгонен от игра за втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Мората се размина с възможността да отбележи хеттрик след пропуск отблизо. В 83-ата минута обаче влезлият като резерва Пауло Дибала направи кошмара за гостите пълен. Асамоа намери аржентинската звезда на границата на наказателното поле и той с шут по земята оформи крайното 3:0 и на практика обезсмисли реванша на "Джузепе Меаца" на 2 март.

В 83-ата минута резервата Пауло Дибала направи кошмара за гостите пълен. Асамоа намери аржентинската звезда на границата на наказателното поле и той с шут по земята оформи крайното 3:0 за

Ювентус - Интер 3:0

1:0 - Мората (36-дузпа)
2:0 - Мората (63)
3:0 - Дибала (84)