Пет гола, две пропуснати дузпи и греди за третата победа на Левски (видео)

Отборът на Левски записа трета победа в контролите си от предсезонната подготовка. "Сините" надиграха с 3:2 украинския Александрия в Белек. Автори на попаденията бяха Георги Костадинов (4), Сърджан Лукин (8) и Мигел Бедоя (80) за столичани, а Козах (6) и Леонов (83) вкараха седмия в Украйна.
Освен това двата тима пропуснаха по една дузпа, като Роман Прохазка пропусна за Левски, а Боян Йоргачевич след това парира удар от бялата точка за 2:2 в края на първата част. Преди това двата тима удариха и по една греда.

Стойчо Стоев направи три промени в стартовите 11. Капитанът Веселин Минев, Максимилиан Карнер и Санти Гном останаха на пейката, а Орачев, Лукин и Бурабия започнаха от първата минута за разлика от мача с Тобол. Това  бе дебют за "сините" за дошлия от Черно море Бурабия, който водеше атаката.

Както е известно, "сините" вече надвиха с 2:0 казахстанския Тобол в първата си проверка в Анталия, а преди това в България разбиха с 6:0 Свиленград в първия си мач за 2016 година.

Седмият в Украйна вече игра с два български тима в Турция, като първо загуби с 2:4 от ЦСКА, а след това завърши 0:0 с Монтана.

Първите осем минути бяха много бурни и паднаха цели три гола. Костадинов откри с глава в четвъртата след центриране на Сашо Александров, след което Михайло Козак моментално изравни в шестата минута. 120 секунди след това Лукин отново с глава след корнер даде нов аванс на столичани. Капитанът в тази среща Роман Прохазка пропусна дузпа в 30-ата минута, която бе спечелена от Франсис Нар. Стражът на украинците Новак парира изстрела на словака, който при добавката нацели горната греда с глава.

В 37-ата минута Таргамадзе от фаул нацели гредата на Йоргачевич, който след това спаси. Едно от новото попълнения на "сините" Александър Александров направи шпагат в наказателното поле, като рефера посочи бялата точка. Йоргачевич бе блестящ и парира удара на Таргамадзе.

В края на мача двата тима си размениха по още един гол. Първо Бедоя направи 3:1 след двоен удар от малкото наказателно поле, а три минути по-късно Дмитро Леонов оформи крайното 3:2 с диагонален удар, който не бе париран от Александър Любенов, който отстъпи мястото си последните минути на Шейтанов.

Стоев хвърли много нерви и често се караше и критикуваше своите футболисти, които допуснаха доста грешки във всяка една част на терена през всичките 90 минути.

След няколко дни на 29-и се очаква Левски да срещне Поли Тимишоара в третата си проверка на турска земя.

ЛЕВСКИ - АЛЕКСАНДРИЯ 3:2
1:0 Костадинов (4)