Лацио отнесе Киево след повече от час ходене по мъките (видео)

Лацио се доближи на 4 точки до зона "Европа" след домакински успех с 4:1 над Киево в среща от 21-ия кръг на Серия "А". Изразителният резултат обаче лъже, защото "орлите" губеха с 0:1 до 66-ата минута. Ключово се оказа изгонването на капитана на гостите Бощиян Сесар в началото на второто полувреме, след което за столичани стана по-лесно. Антонио Кандрева беше точен на два пъти, а по веднъж се разписаха Данило Каталди и Балде Кейта. В последните минути, при 3:1 в полза на римляните, Алберто Палоски от Киево пропусна дузпа, за нарушението при която червен картон получи и капитанът на Лацио Стефан Раду.

"Летящите магаренца" пропуснаха да задминат противника си в класирането и остават на десета позиция.

Тимът от Верона изненадващо поведе още в 5-ата минута, когато Сесар засече подаване на Валтер Бирса. До края на тези първи 45 минути домакините така и не успяха да изравнят, независимо че се играеше основно пред и в наказателното поле на Киево.

Само две минути след почивката обаче Сесар застана на пътя на Кейта и заслужи втори жълт картон. Гостите удържаха "небесносините" до средата на втората част, когато на терена вече бяха Алесандро Матри и Мирослав Клозе. В 66-ата минута Кейта спечели наказателен удар, който Кандрева превърна в гол - 1:1.

Обратът стана факт в 72-ата минута, когато юношата на Лацио Данило Каталди заби паметния си първи гол за клуба в Серия "А" и то какъв - с шут от воле - 2:1.

След това беше лесно и влезлият като смяна Фелипе Андерсон изведе Кандрева за третото попадение в 81-ата минута.

Всичко вече изглеждаше решено, но веднага след подновяването на играта защитата на домакините проспа подаване към Палоски и Раду трябваше да го спира с нарушение в наказателното поле - дузпа + червен картон. Вратарят Етрит Бериша обаче успя да хване ъгъла и спаси шута на нападателят на съперника.

След това Андерсон удари греда, а дълбоко в продължението Балде Кейта ознаменува с точен изстрел в мрежата отличното си представяне днес.