Ювентус излъга Лацио и е на 1/2-финал, бивш кадър оскуба "орлите"

Шампионът и носител на Купата на Италия Ювентус продължава победния си ход и през януари. "Бианконерите" пречупиха съпротивата на миналогодишния си съперник на финала - Лацио, с 1:0 на "Олимпико", като автор на победния гол стана бившият играч на "орлите" Стефан Лихтщайнер. Така Ювентус ще се изправи на полуфинал с Интер, докато другия финалист ще определят Милан и нискодивизионният Алесандрия.

В титулярния състав на торинци имаше няколко промени заради неделното дерби с Рома от Серия "А". Патрис Евра и Сами Кедира въобще не попаднаха в групата, а капитанът Джанлуиджи Буфон и титулярното нападателно дуо – Пауло Дибала и Марио Манджукич, бяха оставени на резервната скамейка. Пол Погба пък се завърна сред стартовите 11, след като пропусна победата с 4:0 над Удинезе заради температура. Лацио пък излезе с най-доброто на терена.

Двубоят започна с равностойна игра, но постепенно домакините взеха инициативата и стигнаха до първата сериозна опасност. Това се случи в 12-ата минута, когато Кейта Балде Диао беше изведен зад отбраната на Ювентус, но нападателят не успя да нанесе точен удар. Отговорът на Ювентус не закъсня и след четвърт час игра и привържениците на Лацио изтръпнаха след опасна акция на "бианконерите". В 22-ата минута Лацио организира поредната си опасна атака, но тя беше спряна заради засада на Антонио Кандрева. В 26-ата минута Дзадза също беше изведен на добра позиция, но отбраната на Лацио си свърши работата. Последва нова опасност пред вратата на домакините, като в основата й беше Пол Погба, който отправи опасен удар отдалеч, но вратарят Бериша отрази удара. До края на полувремето имаше още няколко интересни ситуации, но до гол така и не се стигна и всичко остана за решаване през вторите 45 минути.

Развръзката настъпи в 67-ата минута. Алекс Сандро намери Дзадза, който стреля, топката се отби в напречната греда и попадна у Лихтщайнер, който в първия момент помисли, че е в положение на засада и чакаше реакцията на реферите. Такава не последва и швейцарският национал прати топката в мрежата за 1:0, като за зачитането на гола реферите прибегнаха до използване на видеотехнологията на голлинията, която показа, че топката е преминала с пълния си обем. В следващата атака Стураро можеше да сложи точка на спора, но ударът му по земя не беше точен. Така резултатът се запази докрая, което означаваше полуфинал за Ювентус.

Лацио - Ювентус 0:1

0:1 - Лихтщайнер (67)

Лацио: Бериша, Конко (72-Андерсон), Бишевац, Маурисио (62-Хут), Раду, Милинкович, Билиа, Лулич, Кандрева, Клозе (82-Матри), Кейта.

Ювентус: Нето, Касерес, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер (80-Куадрадо), Стураро, Маркизио, Погба, Алекс Сандро, Дзадза (90-Дибала), Мората((76-Манджукич).