Пореден инцидент със зрител в Мелбърн, този път в последния мач на Хюит

Бившият №1 Лейтън Хюит изигра последния мач в кариерата си. Припомняме, че в четвъртък 34-годишният австралиец загуби с 0:3 сета от испанеца Давид Ферер в последния мач в кариерата си на сингъл, като сещата бе от втория кръг на Australian Open. Днес ветеранът и австралийският му партньор Сам Грот отстъпиха в третия кръг при двойките с 4:6, 2:6 пред поставените под №9 Вашек Поспишил (Канада) и Джак Сок (САЩ).

Мачът бе белязан от поредния инцидент, свързан със зрител на трибуните. Майката на Сам Грот - Мелинда, падна на стъпалата на "Маргарет Корт Арина" след петия гейм на втория сет и трябваше да й бъде оказана медицинска помощ, което наложи прекъсването на двубоя за около 20 минути.

Този инцидент идва по-малко от 24 часа след като Найджъл Сиърс, треньорът на Ана Иванович и баща на съпругата на Анди Мъри - Ким, припадна на трибуните по време на мача от третия кръг на сръбкинята с Мадисън Кийс.

По-рано в турнира инциденти със зрители имаше и в друг мач на Ана Иванович, както и в двубой на една от младите австралийски надежди Бърнард Томич.