Уотфорд прекъсна негативната серия

След четири поредни загуби Уотфорд отново зарадва феновете си с успех. Тимът на Кике Санчес Флорес стигна до 2:1 срещу Нюкасъл. Одион Игало беше в основата на победата. Нигерийският нападател откри резултата в началото на второто полувреме, а по-късно подаде на Каткарт за 2:0. Бранителят Джамал Ласълс върна едно попадение за гостите, но те не успяха да се доберат до точка и останаха в зоната на изпадащите.

"Свраките" разчитаха на Александър Митрович в атака, но нападателят отново разочарова. Той имаше някои добри ситуации през първото полувреме, но не се възползва от тях, а след почивката се загуби. На другия полюс бе Игало, който се превърна в герой за домакините. 44 секунди след началото на втората част той се възползва от подаване на Дийни, заобиколи вратаря Роб Елиът и се разписа.

Нюкасъл разчиташе основно на контраатаки, но допусна втори гол, дело на Каткарт, и трябваше да се открие в последните минути. Новата халфова линия на гостите в лицето на Джонджо Шелви и Анри Савие показа някои добри неща. Бившият играч на Суонзи не остави сериозен отпечатък върху играта през първата част, но демонстрира лидерски умения и се опитваше да насочва съотборниците си. След негов ъглов удар Нюкасъл намали на 2:1, след като Ласълс с глава се разписа. До края обаче Уотфорд пропусна да спечели с по-голям аванс.