Капитанът поведе Суонзи към скъпоценна победа (видео)

Пред погледа на новия си мениджър Франческо Гуидолин Суонзи надви с 1:0 Уотфорд и се измъкна от зоната на изпадащите в Премиър лийг. Голям мач изигра капитанът на "лебедите" Ашли Уилямс, който не само вкара единствения гол, но и се справи перфектно с опазването на звездите на "стършелите" Одион Игало и Трой Дийни.

Суонзи на всяка цена се нуждаеше от трите точки, след като от август насам имаше само два успеха. Гостите пък бяха в серия от три поредни загуби и се стремяха да не допуснат четвърта.
Преди почивката "лебедите" доминираха и заслужено поведоха с попадение на Уилямс в 27-ата минута. Централният бранител засече с глава центриране на Ки Суон-юен и не остави шансове на ветерана Аурелио Гомеш, отбелязвайки първия си гол в домакински мач от елита. В края на полувремето Хосе Мануел Хурадо беше близо до изравняването, но Лукаш Фабиански внимаваше.

В 52-ата минута Мигел Бритос направи нов пропуск за Уотфорд. Най-активен в състава на гостите продължи да е Хурадо, който на няколко пъти стреля неточно от добри позиции. Малко преди края отново той можеше да донесе точката на "стършелите" след лошо изчистване на Ник Тейлър, но прати топката в аут.  В последните секунди пък влезлият като резерва Бафетимби Гомис пропусна да успокои феновете на Суонзи, като нацели гредата.
Загубата остави Уотфорд на 12-о място с 29 точки, колкото има и Евертън. Суонзи е на 17-а позиция с 22 точки.

В следващия кръг "лебедите" гостуват на Евертън, а Уотфорд приема Нюкасъл.

ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!