16-годишен бележи за Левски при успех над казахстанци (видео)

Отборът на Левски постигна втора поредна победа в контролите си и първа на турска земя за 2016 година. "Сините" надвиха с 2:0 казахстанския Тобол на стадион "Мардан" в Анталия. Мигел Бедоя (12) и 16-годишния Станислав Иванов (62) бяха точни за 26-кратните шампиони на България, които надиграха категорично своя противник, особено през първата част, и записаха заслужен успех.

Стойчо Стоев заложи на единадесеторка без нито един юноша в титулярния състав, като дори вкаралият първите два гола за годината Божидар Краев бе извън него, тъй като замина за лагер-сбор на юношеския национален тим на България. Три от новите попълнения отново играха от първата минута - Александров, Нар и Нгом.

Мигел Бедоя бе точен в 12-ата минута, след като бе изведен от Роман Прохазка и с удар от 13 метра прати топката под гредата. Попадението бе негово трето в първите два мача на тима за тази година.
"Сините" играеха по-активно и държаха повече топката, като в 28-ата минута Бусурманов трябваше да се намесва след остро центриране на Веско Минев. Тимът от Казахстан изпълни пряк свободен удар, но изстреля на Повинич не затрудни Йоргачевич. Де Ноойер също стреля, но право в ръцете на Бусурманов. Стражът сбърка при изнасянето на топката в 34-ата минута, като прати топката в краката на Бедоя. Испанецът стреля в празната врата от 25 метра, но коженото кълбо мина на сантиметри от лявата греда и излезе в аут. Най-хубавата атака на "сините" завърши с пропуск с глава на Прохазка в 36-ата минута, а две минути по-късно гол на Гном бе отменен поради засада.

На почивката Сърджан Лукин замени Карнер и дебютира за столичани. През втората част Тобол взе инициативата и създаде няколко опасности пред Йоргачевич, който трябваше да се намесва на три пъти. Радослав Цонев, Мики Орачев и Станислав Иванов замениха Гном, Костадинов и Минев в 60-ата минута.

Две по-късно след атака отдясно и разбъркване пред вратата на Тобол, топката попадна в Станислав Иванов, който водеше атаката и с точен удар в долния десен ъгъл направи 2:0. В края на мача друг младок - Атанас Кабов бе ударен в рамото.

Следващата проверка на "сините" на турска земя е във вторник - срещу украинския Александрия. Преди няколко дни този отбор бе победен от вечния съперник ЦСКА с 1:3.

ЛЕВСКИ - ТОБОЛ 2:0
1:0 Бедоя (13)
2:0 Станислав Иванов (62)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич (65-Любенов), Сашо Александров, Александър Александров (88-Алекс Боримиров), Максимилиан Карнер (46-Лукин), Веселин Минев (60-Орачев), Георги Костадинов (60-Цонев), Джереми де Ноойер (84-Кабов), Мигел Бедоя (88-Петър Иванов), Роман Прохазка (84-Янев), Франсис Нар (76-Галин Ташев) и Санти Нгом (60-Станислав Иванов)

Тобол (първо полувреме): Бусурманов, Нургалиев, Садовничи, Яворски, Гакупов, Муксутдинов, Илясов, Сердуков, Дели, Д. Чалилов, Повинич

Тобол (второ полувреме): Логиновски, Мирошниченко, Касаи, Яворски, Курчулин, Гулра, Ндиае, Гумаскалиев, Диак, Досмагомбетов, Дудченко