Берое не успя да бие в дербито на Стара Загора

Берое завърши наравно 0:0 срещу градския съперник Верея в първата си контрола за зимната подготовка. Само 5 дни след като започнаха своите занимания за зимата, беройци изиграха един добър мач с много положения, но не съумяха да отбележат гол. Топката попадна по веднъж във вратата на зелените и Верея, но и двете попадения бяха отменени заради засада.

През цялото първото полувреме Берое имаше тотално териториално предимство на терена.

Във втората минута вратарят ба Верея сбърка пас, Том пресече и намери Исмаил Иса пред пеналта. Той прехвърли стража, но топката срещна горната греда.

В 13-ата минута след корнер изпълнен от Спас Делев Венцислав Василев засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 20-ата минута Пидев центрира към Методи Костов, който се разписа, но попадението бе отменено заради засада.

Атанас Зехиров проби от дясно в 34-ата минута, центрира в наказателното поле където Том засече с крак от точката за изпълнение на дузпа, но топката мина над вратата.

Неманя Милисавлевич стреля от дъгата пред наказателното поле в 38-ата минута, но топката мина на сантиметри от лявата греда.

В 39-ата минута Атанас Зехиров подаде хитър пас към Том в наказателното поле. Бразилецът върна към точката за изпълнение на наказателен удар от къдетро през куп от играчи стреля Неманя Милисавлевич. Защитник обаче изби пред гол линията.

В 43-ата минута Спас Делев отправи директен удар от пряк свободен удар, но вратарят спаси.

Новото попълнение Георги Сърмов стреля от дистанция в 44-ата минута, но след рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението му имаше разбъркване в наказателното поле, което беройци обаче не успяха да материализират.

В ответната атака Венцислав Иванов бе изведен и пробва да прехвърли Михаил Михайлов, но не успя.

През втората част спортния щаб на „Берое“ смени целия състав без вратаря Михайлов, но това не промени много обстановката на терена. Беройци доминираха и в първите 15 минути на второто полувреме създадоха няколко флангови атаки и центрирания, но без опасности за вратата на „Верея“.

В 67-ата минута след добра атака за „Берое“ Георги Андонов намери Кирил Личев в наказателното поле. Той стреля, но бранител изби в корнер. След него обаче не се получи опасност пред вратата.

В 70-ата минута Георги Божилов центрира, Георги Андонов свали към Игор Джоман, който стреля от границата на малкото наказателно поле, но вратаря изби в корнер.

Две минути по-късно Пидев проби от ляво, но Михаил Михайлов бе безгрешен и излезе и блокира удара.

Ангел Костов стреля от добра позиция, но не затрудни сериозно Михайлов в 75-ата минута.

Три минути след това Ангел Костов намери Иван Коконов пред наказателното поле. Той стреля, но топката рикошира в защитник и мина на сантиметри над горната греда.

В 80-ата минута след пасове с по едно докосване между Иван Коконов, Георги Андонов и Станислав Костов последният получи на границата на малкото наказателно поле и вкара топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Две минути преди края на редовното време след перфектен пас на Божилов към Илиев, последният навлезе в наказателното поле, но бранител блокира завършващият удар.

В 90-ата минута Коконов центрира оство от фаул, но вратарят успя да избие.

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ 0:0

Берое (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов – 18. Атанас Зехиров (46′ – 13. Емин Ахмед), 6. Иво Иванов (к) (46′ – 15. Георги Динков), 24. Венцислав Василев (46′ – 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (46′ – 17. Иван Коконов) – 8. Георги Сърмов (46′ – 27. Игор Джоман), 70. Том (46′ – 16. Кирил Личев (76′ – 19. Ивелин Илиев)) – 20. Неманя Милисавлевич (46′ – 7. Георги Андонов), 73. Стивън Петков (46′ – 21. Елиаш), 77. Спас Делев (46′ – 14. Георги Божилов) – 10. Исмаил Иса (46′ – 9. Станислав Костов); старши треньор: Петър Хубчев

Верея (Стара Загора): 1. Мафумби (46′ – 12. Вълков), 2. Али, 16. Тенев, 5. Ганев, 19. Пидев (73′ – 4. Хр. Митев), 8. Митев (46′ – 77. Ботев), 20. Васев, 7. Винков (85′ – 8. Митев), 21. Александров (63′ – 15. Иванов), 15. Иванов (46′ – 99. Анг. Костов), 39. М. Костов (46′ – 45. Плахов); старши треньор: Живко Желев

главен съдия: Стефан Павлов
стадион: „Берое“ – Изкуствен терен, Стара Загора

снимка: beroe.bg