Ливърпул и Арсенал изиграха луд мач с шест гола, но не се победиха (видео)

Ливърпул и Арсенал изиграха спиращ дъха мач, завършвайки 3:3 на "Анфийлд" в голямото дерби от 21-ия кръг на Премиър лийг. Домакините изнесоха много силно първо полувреме, в което на два пъти повеждаха след голове на Роберто Фирмино (10' и 19'), но груби грешки на защитата и вратаря Симон Миньоле даваха шанс на Арсенал да изравнява чрез Аарън Рамзи (14') и Оливие Жиру (25'). Именно французинът направи обрата пълен в 55-ата минута, но натискът на мърсисайдци им донесе изравнително попадение в последната минута на редовното време. Негов автор стана резервата Джо Алън.

Коло Туре и Мамаду Сако очаквано започнаха в центъра на отбраната на домакините, докато новото попълнение Стивън Колкър, който бе привлечен под наем вчера, остана на скамейката за началото. Роберто Фирмино стартира на върха на атаката, подкрепян от Джордън Айб и Адам Лалана. Само една промяна бе направил в своя състав мениджърът на Арсенал Арсен Венгер в сравнение с мача с Нюкасъл - Джоел Кембъл започна вместо Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Домакините влязоха в мача на много високи обороти и атакуваха своя съперник от самото начало. В десетата минута Емре Джан стреля силно от границата на наказателното поле, Чех изби, но топката стигна до Фирмино, който шутира през краката на Косиелни, а Чех нямаше време за реакция - 1:0. Арсенал обаче изравни още в първата си атака. Жиру свали с глава към Кембъл, който изведе добре Рамзи. Уелсецът стреля в близкия ъгъл, възползвайки се от лошото пласиране на Миньоле - 1:1. Пет минути по-късно отново Фирмино изведе Ливърпул след страхотен удар от около 22 метра.

Двубоят продължи в същото бясно темпо и в 25-ата минута Сако изчисти от голлинията, а при последвалия корнер Жиру засече на близката греда, изравнявайки за втори път резултата. Отбраната на Ливърпул бе изключително лошо построена при това статично положение, а Миньоле отново не действаше адекватно и топката мина между краката му. Няколко минути след това Жиру направи изключителен пропуск, след като не успя пред голлинията да засече остро центриране на Кембъл отдясно. Така гостите изпуснаха невероятна възможност да излязат за първи път напред в резултата.
В добавеното време на първата част късметът лиши Фирмино от хеттрик, след като негов удар срещна напречната греда на вратата на Чех.

В самото начало на втората част Морено пропусна добра възможност за Ливърпул, а удар на Уолкот премина встрани от вратата на реагиралия отново лошо Миньоле. В 55-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Кембъл отново намери Жиру в наказателното поле, французинът се обърна светкавично, финтирайки по този начин безпомощния Коло Туре, и простреля Миньоле - 2:3. Ливърпул наложи натиск в търсене на изравняването, като Айб и Лалана получиха възможности, но в двата случая Мартезакер се намеси много добре и блокира ударите.
Три минути преди края в игра за своя дебют се появи Стивън Колкър, като любопитното бе, че той зае място в близост до Бентеке. В последната минута на редовното време натискът на Ливърпул даде резултат. Бентеке свали с глава едно центриране на Хендерсън, а Джо Алън засече от въздуха, пращайки топката в близкия ъгъл за крайното 3:3.

Арсенал остава на върха във временното класиране, но вече е с еднакъв брой точки с Лестър - 43. Ливърпул е на девета позиция с 31 пункта.