Барса взе лесно третото дерби (видео)

Отборът на Барселона постигна втора победа срещу Еспаньол за Купата на краля – този път с 2:0 на „Корнейя-Ел Прат“, Два гола на Мунир Ел Хадади (32 и 88) направиха общия резултат 6:1 в полза на „лос кулес“, които се провалиха в това дерби само в Примера, където загубиха ценни точки. С успеха днес Барса се класира за 1/4 – финалите.Третият сблъсък беше най-миролюбив в контекста на голямата вражда.

Новата „Златна топка“ Лионел Меси единствен бранеше честта на магичното нападателно трио, след като Луис Суарес беше наказан, а Неймар остана на пейката. Алейш Видал действаше като флангови нападател заедно с Мунир Ел Хадади. Нашумелият с острите си изказвания Жерард Пике беше резерва, а от трибуните се заядоха с него с плакат с надпис на испански език ("Шакира е на всички"). Константин Гълка направи доста промени с оглед предния двубой, основните от които бяха в отбранителния вал.

Срещата започна с по-активна игра на „бяло-сините“. Символичните домакини стигаха до наказателното поле, но не намираха начин за удар. Първият изстрел дойде от крака на Меси в 11-ата минута. След изпълнен корнер топката беше отбита, попадна в аржентинеца, той шутира от въздуха от 16 метра – вратарят Франческо Барди беше на мястото си.

В 21-ата Мунир не насочи точно с глава. В 24-ата най-добрият футболист в света направи добър рейд, но срещу себе си срещна стража на Еспаньол. В 32-ата минута гостите от „Камп Ноу“ откриха резултата, след като Мунир финтира вратаря и насочи в мрежата – 0:1. Извеждащият пас дойде от крака на Меси.

Непосредствено след гола Салва Севийя падна в наказателното поле след контакт с Иван Ракитич. По-скоро наистина нямаше дузпа, както прецени и съдията. В 39-ата Алваро Гонсалес фаулира Меси, за да спре острия му набег към наказателното поле. От прекия свободен удар Лео стреля в стената. В 42-ата Фелипе Кайседо нанесе сякаш умишлен удар в главата на Марк-Андре тер Стеген, ала това не беше забелязано от реферите. Малко по-рано Даниел Алвеш настъпи неспортсменски Салва Севийя, но това остана безпоследствия. В 44-ата Томас Вермален направи груба грешка, която позволи на Кайседо да излезе сам срещу вратаря - германският страж не трепна и изби в корнер.

Въпреки по-амбициозните действия на Барса в първите минути на втората част, „лос перикитос“ създадоха две страхотни ситуация в 51-ата и 52-ата минути. И в двата случая Кайседо надбяга защитник и сам срещу Тер Стеген се провали. При първата ситуация ниският удар не затрудни особено германския страж. Минута по-късно тъмнокожият нападател беше побутнат от Хавиер Масчерано и това му попречи да бъде прецизен очи в очи с вратаря.

Бурното начало заблуди зрителите и последваха скучни минути, гарнирани с остри влизания и картони. В 83-ата минута Марко Асенсио беше в засада, но зрителите се насладиха на хубав диагонален удар, при който топката прелетя покрай сглобката.

В 88-ата Мунир отбеляза втори гол след добра колективна акция, дирижирана в своето начало от Меси. Топката мина през Арда Туран и Алейш Видал преди Мунир да насочи от седем метра в мрежата при спорна ситуация за засада - 0:2.В добавеното време от дъгата Меси изпълни прекрасен удар от въздуха, посрещайки с шут топката веднага след корнер - вратарят плонжира и изби.

Снимки: Getty Images/Guliver