Марица победи тима на Деси Николова в Турция

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) спечели първата си контролна среща по време на зимния си лагер в Турция. Шампионките на България победиха състава на Серамиксан (Тургутлу), в който играе българската националка Десислава Николова, с 3:1 (27:25, 18:25, 25:20, 25:19)*.

Нямаше изненади в титулярната шестица на старши-треньора Иван Петков, но всички 14 волейболистки на Марица влязоха в игра. Интересно е, че за два от геймовете в стартовия състав попадна Силвия Андреева, а като разпределител в четвъртата част игра младата Мирела Шахпазова. Въпреки силната игра на противниковата блокада, атаката на българския тим постигна по-висок процент на ефективност от съперника. Основно оръжие на пловдивчанки беше и сервисът, който им донесе 8 аса, 3 от които дело на Андреева. Най-полезна в мача стана Таня Събкова, която допринесе с общо 17 точки за успеха. Радосвета Тенева добави 11 точки.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com