Голов празник в дебюта на Зизу (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 5:0 Депортиво Ла Коруня в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 70 607 зрители на "Сантиаго Бернабеу". С този мач започна ерата "Зинедин Зидан" в кралския клуб, а първият двубой беше вдъхновяващ за всички мадридисти. Гарет Бейл беше над всички с хеттрик (22, 49 и 63), а Карим Бензема реализира 100-ния (15) и 101-ия си гол в испанския шампионат (90). С успеха Реал временно се доближи на две точки от лидера Барселона.

Реал Мадрид - Депортиво Даниел Карвахал и Иско бяха новите имена сред 11-те на Зизу, който беше аплодиран бурно преди началото. Хамес Родригес остана на пейката, а Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо оформиха нападателния тризъбец. Виктор Санчес разположи състава си в 4-2-3-1, разчитайки на голмайстора Лукас Перес.

Реал Мадрид - Депортиво Срещата започна двуостро, със смела игра на гостите от "Риасор". Във втората минута Бейл центрира много опасно отдясно, но защитата някак се справи. В 11-ата Лукас Перес беше изведен по прекрасен начин сам срещу Кейлор Навас и стреля в краката на вратаря. В 14-ата Кристиано замахна зловещо, топката летеше много опасно към вратата, но се отклони в крак на бранител и излезе в корнер. "Бяло-сините" не съумяха да изчистят след ъгловия удар, Серхио Рамос отправи анемичен шут, който обаче се превърна в подаване за Бензема, който технично насочи с пета - 1:0.

Реал Мадрид - Депортиво Футболистите на Виктор Санчес протестираха за засада, но напразно. Повторенията показаха, че Карим не е в засада, но Бейл е. В случая е важно тълкуванието на арбитъра дали уелският футболуст пречи на вратаря. Това беше гол номер 100 за Бензема в Примера, като любопитното е, че нито едно попадение не е от дузпа.

Реал Мадрид - Депортиво След повеждането в резултата играчите на Зинедин Зидан придобиха по-голям импулс в действията си. В 22-ата минута Карвахал центрира към непокрития Бейл, номер 11 насочи с глава, а плонжът на Херман Лукс не беше достатъчен - 2:0. Три миути по-късно Роналдо можеше да вкара много красив гол след бърз финт и отсечен удар по диагонала, ала топката профуча покрай гредата.

Реал Мадрид - Депортиво В 34-ата Марсело се измъкна хитро от Алехандро Арибас в наказателното, но не намери продължение на атаката. Лукас Перес отправи два удара със самочувствие в 37-ата и 38-ата минути, при които топката премина опасно. В 39-ата Бейл центрира към връхлитащия в наказателното поле Роналдо, след чийто удар с глава топката се отби от страничната греда.

Реал Мадрид - Депортиво - 5:0 в дебюта на Зидан В 49-ата минута домакините вкараха трети гол, с който окончателно прекършиха своя опонент. Преместилият се отдясно Кристиано центрира по земя, а Бейл много технично обърна глезена и насочи ниско в близкия ъгъл - 3:0. В 61-ата Роналдо шутира от дъгата, но ударът не се получи и топката мина високо над гредата.

Реал Мадрид - Депортиво - 5:0 в дебюта на Зидан В 63-ата Бейл оформи своя хеттрик след прекрасно попадение с глава. Уелската звезда скочи на първата греда при корнер и с плътен удар намери горната част на мрежата - 4:0. Номер 11 получи аплодисментите на публиката четвърт час преди края на срещата, когато беше заменен от Хесе Родригес. В 79-ата Луис Алберто отправи страховит шут от 20 метра, след който Навас изби в корнер.

Реал Мадрид - Депортиво - 5:0 в дебюта на Зидан В 88-ата Луис Алберто и Лукас разиграха в наказателното поле, а "седмицата" на галисците се засуети и не стреля. Минута по-късно Марсело центрира остро, Кристиано сложи крак, но от три метра не уцели вратата. Голът избяга от португалеца и в добавената минута на срещата, когато Роналдо не овладя добре, беше притиснат и всега оказа асистент на втори гол на Бензема - 5:0.

Реал Мадрид - Депортиво - 5:0 в дебюта на Зидан В крайна сметка Зидан започна с убедителна победа, която ще вдъхне самочучвствие на отбора в следващите мачове, които през този месец ще са само в края на седмиците. Интересното е, че нападателното трио на Реал Мадрид задмина това на Барселона по голове в Ла Лига - 40:39.