"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Лион влезе в новия си дом с четири гола

Отборът на Лион ознаменува с категорична победа с 4:1 срещу Троа откриването на новия си стадион "Стад дьо Люмиер". "Хлапетата" се преместиха в нов дом след като 65 години бяха на "Стад Жерлан". Освен това двубоят бе първи в Лига 1 за новия старши треньор Бруно Женесио. Играчите му го зарадваха с атрактивен футбол и красиви голове срещу последния в класирането в двубоя от 20-ия кръг на шампионата.

Резултатът бе открит от домакините в 18-ата минута. Тогава Клеман Грение, който бе пратен да играе като ляво крило, намери Александре Лаказет в наказателното поле и нападателят откри с прецизен удар. До края на полувремето Лион можеше да стигне още голове, но играчите не успяха да преодолеят Пол Бернардони.

Изненадващо в средата на втората част гостите изравниха. Фабиен Камю се разписа с мощен шут от 25 метра в 67-ата минута. Въпреки неочаквания гол Лион не изпадна в паника и скоро отново беше напред. Рашид Гедзал получи топката от Кристоф Жале и с хубав удар изведе Лион отново напред. В 81-ата минута резултатът набъбна на 3:1. Резервата Жордан Фери се разписа с бомбен шут с десния крак извън наказателното поле. В последната минута на мача пък Клаудио Бовю оформи крайното 4:1, когато след корнер довкара с глава една отклонена от Жале топка.

С победата си днес Лион събра 29 точки и за момента се намира на шеста позиция в класирането. Троа пък продължава да е на дъното на подреждането с едва осем точки и все още без победа от началото на първенството.