Билбао взе първия рунд след луд мач на "Сан Мамес" (видео)

Атлетик Билбао постигна отличен обрат от 0:2 до 3:2 при домакинството си на Виляреал в първа среща от 1/8-финалите в турнира за Купата на краля в Испания. Гостите излязоха предимно с резервите, но независимо от това още през първото полувреме успяха да вкарат два гола. Баските стигнаха до обрата чак след почивката за радост на феновете на "Сан Мемес".

В 16-ата минута Лео Баптищао се измъкна на косъм от засадата и даде аванс на Виляреал. Независимо от това Атлетик водеше играта и положенията пред Мариано Барбоса не закъсняха. Пазилият вместо титуляра Алфонс Ареола страж обаче направи много силен мач. Негова отлична намеса в 37-ата минута се оказа много важна, защото секунди след спасяването съотборниците му организираха бърза акция и Саму Кастийехо изведе Самуел Гарсия зад отбраната за 2:0.

Второто полувреме се оказа още по-вълнуващо, но за домакините от Билбао. Барбоса продължи да отчайва съперниковите играчи, но в 54-ата минута и той се предаде през Иняки Уилямс, който върна едното попадение. Веднага след това на терена се появи головият хищник на Атлетик Ариц Адурис, но и той беше спрян от Барбоса. Все пак, в 68-ата минута, централният нападател намери пътя към мрежата за 2:2.

Билбао тотално надиграваше Виляреал и логично не се успокои, докато не стигна до третия гол. Той дойде в 81-ата минута, когато защитникът Аймерик Лапорт завърши точно заучено изпълнение на фал, наказвайки може би единствената грешка на вратаря на гостите днес.

Тимът на Марселино Гарсия Торал окончателно се предаде две минути преди края, когато появилият се малко преди това Марио Гаспар беше изгонен за втори жълт картон.

Реваншът на "Ел Мадригал" е точно след седмица - на 13 януари от 21,30 часа.

АТЛЕТИК Б - ВИЛЯРЕАЛ 3:2
0:1 Лео Баптищао (16)
0:2 Самуел Гарсия (38)
1:2 Иняки Уилямс (54)
2:2 Ариц Адурис (68)
3:2 Аймерик Лапорт (81)