Атлетик Билбао изпусна важни точки у дома (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Лас Палмас завършиха 2:2 в дуел от 18-ия кръг на Ла Лига. Баските на два пъти повеждаха чрез Ариц Адурис (16 - дузпа) и Иняки Уилиямс (66), но попадения на Висенте Гомес (62) и Тана (80) поделиха точките.

Срещата започна с два опасни удари към двете врати - в четвъртата и петата минути. След четвърт час игра реферът посочи бялата точка за игра с ръка на Давид Наваро. Адурис откри резултата след точно реализирана дузпа. В 18-ата Чаби Ечейта удари греда след корнер. В 23-ата "лъвовете" изпуснаха на три пъти да вкарат във вратата на Хави Варас. В 32-ата Ечейта попречи на гостите да изравнят.

В 62-ата Висенте Гомес изравни, насочвайки под плонжа на вратаря, след като отбраната не се ориентира правилно в ситуацията. Четири минути по-късно Иняки Уилиямс отново поведе "червено-белите" напред. Младият нападател отне от Кулио и сам срещу вратаря насочи зад голлинията. В 80-ата минута канарският тим отново удари своя именит съперник. Горка Ираисос нямаше как да реагира след коварен изстрел на Тана извън наказателното поле. Топката тупна рано, направи голяма парабола и заблуди стража на домакините. До края Атлетик не можа да вкара нов гол.

Снимка: El Correo