Барса и Везенков дишат във врата на Реал

Александър Везенков и останалите баскетболисти на Барселона съкратиха дистанцията с вечния съперник и настоящ шампион на Испания Реал (Мадрид). Каталунците спечелиха с 94:82 срещу един от традиционно силните тимове в Лига АСВ Валенсия Баскет, а в същото време столичани отстъпиха с 85:86 при гостуването си на Реал Бетис. Така Барса има 10 победи и 3 загуби, а Реал е с баланс 11-2 и двата гранда са съответно втори и първи в класирането.

Везенков получи малко повече от 13 минути при десетия успех на своя тим в домашното първенство, за да завърши с 2 точки. Българинът не успя при нито един от трите си шута от тройката, вкара 1/2 за 2 точки и добави 3 борби, 1 грешка, 1 чадър, както и скоропостижно натрупаните 4 лични нарушения.

Дуо американци с балкански паспорти бяха черешката на тортата за победата на “лос кулес”. Тайриз Райс, който има черногорско поданство, вкара 25 точки за 29 минути след 7/10 от тройката, а националът на Косово Джъстин Долмън реализира 18 точки. Хуан Карлос Наваро остана с 11 точки за 16 минути игра.

Рафа Мартинес и Люк Сикма бяха най-резултатни за Валенсия с по 15 точки. “Оранжевите” са трети в класирането с 9-4.