Барса взе глътка въздух в Евролигата, Везенков на ниво

Барселона взе глътка въздух след трите поредни загуби в Евролигата и записа домакинска победа с 89:75 над Емпорио Армани (Милано). Каталунците поставиха клубен рекорд по асистенции в Евролигата с общо 30, а отбелязаните 32 точки в първата част са най-доброто им постижение за сезона в турнира.

Българският национал Александър Везенков получи немалък вот на доверие от треньора Йоргос Барцокас и игра малко повече от 22 минути. 21-годишното крило за пореден път показа израстването си и бе един от най-добрите за победителите, реализирайки 13 точки - 4/4 за 2 точки, 1/4 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия. Везенков овладя 4 борби, направи 3 асистенции, отне 1 топка и сбърка само веднъж за коефициент на полезно действие 18.

Анте Томич бе №1 в целия мач с 19 точки, 6 борби и 5 асистенции при стрелба от игра 9/10. Тайриз Райс записа "дабъл-дабъл" с 10 точки и 11 асистенции, докато Петери Копонен вкара 5/7 от тройката за 16 минути и завърши с 15 точки. Хуан Карлос Наваро бе в стартовите пет за първи път този сезон и приключи с 8 точки за точно 20 минути.

За италианския тим Раким Сандърс реализира 27 точки.

Барселона има 6 победи и 8 загуби кръг преди средата на редовния сезон. Тимът от Милано е с 4-10.