Виктор Валдес направи коледен подарък на Бърнли (видео)

С гол на Андре Грей десет минути преди края Бърнли измъкна домакинска победа с 1:0 над Мидълзбро в среща от 18-ия кръг на Премиършип. Двата тима се очертават като преки съперници в битката за оцеляване и този успех може да се окаже "златен" в края на сезона. Вина за попадението обаче носи и вратарят на Боро Виктор Валдес, който не реагира по най-добрия начин при изстрела във въпросната 80-ата минута. Тогава Грей завърши с шут от воле атака, започната от стража Том Хийтън и продължена от влезлия като смяна малко преди това Сам Воукс.

С тази победа Бърнли събира 20 точки и е на 6 от опасната зона. Тимът на Айтор Каранка пък остава пък само на точка от Съндърланд, който засега е първи под чертата.

Важността на сблъсъка доведе до липсата на каквато и да е красота в играта и на двата тима. На "Търф Моор" властваха острите единоборства, в резултат на което реферът Крейг Поусън беше принуден да извади цели 11 жълти картона. Положенията бяха малко и ако не беше грешката на Валдес, най-вероятно щяхме да станем свидетели на нулево равенство.

Маратонът за Бърнли продължава с нов мач у дома - срещу Съндърланд в часовете преди настъпването на 2017 г., а след това на 2 януари идва ред на гостуване на Манчестър Сити. Мидълзбро пък го очаква визита на "Олд Трафорд" на 31 декември, последвана от двубой вкъщи срещу шампиона Лестър на 2 януари.