Негредо с два гола при класика на Боро (видео)

Мидълзбро победи с 3:0 Суонзи на "Ривърсайд" и прати "лебедите" на предпоследно място във временното класиране на Премиър лийг. Два гола за успеха на домакините отбеляза Алваро Негредо, който в 18-ата минута откри резултата, след като засече центриране на Адам Клейтън. В 29-ата испанецът удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Жорди Амат срещу Адам Форшоу. Това бе първи 11-метров наказателен удар за Боро през този сезон. В 58-ата минута Мартен де Роон оформи класиката, засичайки от въздуха перфектно центриране на Гастон Рамирес.

Тимът на Айтор Каранка се изкачи до 14-о място във временното класиране, като Мидълзбро е на четири точки над зоната на изпадащите. Победата на Съндърланд пък смъкна Суонзи до 19-о място. "Лебедите" имат 12 точки, колкото и Хъл Сити, който е на дъното.