"Ураганът" Хурикаани изхвърли Добруджа от Купата на CEV (видео + галерия)

"Ураганът" Хурикаани изхвърли Добруджа от Купата на CEV  (видео + галерия)

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) отпадна и от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на треньора Мирослав Живков, които първо бяха отстранени от Шампионската лига, отстъпиха на финландския Хурикаани (Лоймаа) с 1:3 (17:25, 28:26, 26:28, 19:25) в среща-реванш от 1/32-финалите на турнира, играна тази вечер пред около 1500 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.
Добруджа 07 (Добрич) - Хурикаани (Лоймаа) 1:3
По този начин след две загуби с 0:3 във Финландия и 1:3 днес добричлии отпадат от по-нататъшно участие в турнира. "Ураганите" от Лоймаа пък продължават напред на 1/16-финалите за Купата на CEV, където очакват италианския гранд Тренто.
В първия гейм Добруджа започна много добре, като поведе с 8:4 до първото техническо прекъсване. Но липсата на опит и постоянство се оказаха решаващо и финландският тим успя да обърне развоя и да поведе с 1:0 след 25:17. Втората часа бе доста оспорвана. "Ураганите" от Лоймаа поведоха с 15:12. Тогава на линията за изпълнение на сервис за Добруджа застана Жулиен Георгиев, който "изстреля" 3 аса и обърна до 16:15. Финландците отново поведоха при 23:21, но равенството бе възстановено веднага. Последваха три геймбола за Хурикаани, но след отлична блокада на Илия Петков резултатът стана 27:26 за българския шампион. След това Трифон Лапков затрудни със сервиса си посрещането на финландците и Добруджа изравни геймовете на 1:1 след 28:26.
Третият гейм също стартира равностойно. С ас на Илия Петков Добруджа поведе при 16:14. След това момчетата на Миро Живков имаха аванс и дори 4 геймбола, но допуснаха равенство. След това вместо да стане 27:26 за добричлии, втората съдийка от Гърция Елени Данилиду видя докосване до мрежата и резултатът се обърна - 26:27. И още при първата си възможност Хурикаани спечелиха с 28:26 и поведаха с 2:1, с което на практика се класираха напред в турнира. В четвъртата част финландският тим поведе от самото начало и не изпусна инициативата - 25:19 и 3:1 за Хурикаани.
Най-резултатен за Добруджа стана Жулиен Георгиев с 19 точки (5 аса!!!, 2 блока и 30% ефективност в атака). Трифон Лапков добави 12 точки (1 ас, 46% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане), но и това не помогна за успех. За тима на Хурикаани над всички бе финландският национал Мико Ойванен със страхотните 27 точки (2 блока, 3 аса и 51% ефективност в атака) за победата.
ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ, БЪЛГАРИЯ) - ХУРИКААНИ (ЛОЙМАА, ФИНЛАНДИЯ) 1:3 (17:25, 28:26, 26:28, 19:25)
ДОБРУДЖА 07: Христо Енков 1, Жулиен Георгиев 19, Трифон Лапков 12, Димитър Маринков 10, Илия Петков 10, Алекс Грозданов 11 - Николай Тодоров-либеро (Денимир Димитров, Светослав Арнаудов, Мартин Мечкаров 1)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ХИРИКААНИ: Харисън Пийкок, Мико Ойванен 27, Люк Смит 19, Ееро Куки 7, Кари Кутинлахти 4, Мати Ойванен 8 - Йесе Мантила-либеро (Йоханес Лайне. Томи Мутка 8, Туомас Копанен 1, Аксели Халтия, Хенри Картано)
Старши-треньор: Лаури Рантанен.
ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ДОБРУДЖА - ХУРИКААНИ 1:3 - ТУК!!!