Добруджа загуби първия си мач срещу Хурикаани за Купата на CEV (видео)

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) загуби първия си мач във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на треньора Мирослав Живков, които отпаднаха от Шампионската лига, паднаха като гости на финландския Хурикаани (Лоймаа) с 0:3 (14:25, 24:26, 16:25) в първа среща от 1/32-финалите на турнира, играна тази вечер пред над 800 зрители в зала "Лоймаан Лиикунта".

Реваншът между двата отбора е на 22 декември (четвъртък) от 20,00 часа в зала "Конгресна" в ДКС във Варна. Добричлии трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. При евентуалнен успех съперник на 1/16-финалите ще им бъде италианския гранд Тренто.

Най-резултатни за Добруджа станаха Жулиен Георгиев (1 блок и 38% ефективност в атака) и Илия Петков (1 блок, 1 ас и 73% ефективност в атака) с 11 и 10 точки. За домакините от Хурикаани над всички бе финландският национал Мико Ойванен със страхотните 21 точки (2 блока, 3 аса и 55% ефективност в атака) за победата.

ХУРИКААНИ (ЛОЙМАА, ФИНЛАНДИЯ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:14, 26:24, 25:16)
ХИРИКААНИ: Харисън Пийкок, Мико Ойванен 21, Люк Смит 15, Томи Мутка 6, Кари Кутинлахти 110, Туомас Копанен - Йесе Мантила-либеро
Старши-треньор: Лаури Рантанен
ДОБРУДЖА 07: Христо Енков 1, Жулиен Георгиев 11, Трифон Лапков 4, Димитър Маринков 3, Илия Петков 10, Алекс Грозданов 2 - Христо Христов-либеро (Денимир Димитров, Мартин Мечкаров 3, Петър Христосков 3, Николай Тодоров)
Старши-треньор: Мирослав Живков.