Французин изведе Удинезе до трета поредна победа (видео)

С попадения на Сирил Теро Удинезе победи с 2:0 гостуващия Кротоне в среща от 17-ия кръг на Серия "А". Французинът беше точен в 43-ата и 61-ата минута, като по този начин донесе трети пореден успех на отбора на Джузепе Якини. Кротоне завърши с 10 човека след червен картон на вратаря Алекс Кордас в 86-ата минута.

Удинезе демонстрира, че се намира в добра форма с победите над Аталанта и Болоня, които изкачиха тима в средата на таблицата. Кротоне също показа признаци на пробуждане и в миналия кръг надви Пескара в дербито на опашкарите.

Александър Тонев отново не игра за гостите. Българският национал още лекува травма. Старши треньорът Давиде Никола заложи на двама нападатели в лицето на Марчело Трота и Давиде Фалчинели, а за домакинит от "Фриули" в предни позиции действаха Родриго де Паул, Дуван Сапата и Сирил Теро.
Удинезе изигра добро първо полувреме, в което пропусна няколко чисти положения пред вратата на Алекс Кордас. Плахите опити на Кротоне да стигне до гол завършваха още пред наказателното поле на съперника. В 43-ата минута Якуб Янкто центрира от фаул, Теро изпревари защитниците на гостите и отблизо откри резултата.

"Фриуланите" продължиха да доминират и след почивката, а вторият гол не закъсня. В 61-ата минута Дуван Сапата проби до ааутлинията и върна топката към Теро и французинът с левия крак покачи на 2:0. Гостите нямаха сили дори за частичен обрат и остават в зоната на изпадащите с едва 9 точки. Удинезе вече е на 11-о място с актив от 24 точки.