Тимът на Тонев с важен успех (видео)

Отборът на Александър Тонев Кротоне постигна изключително важна победа в борбата за оцеляване в Серия "А". Отборът от Калабрия надви с 2:1 Пескара в първи мач от 16-ия кръг на Серия "А". Рафаеле Паладино от дузпа в 24-ата минута даде аванс на домакините, след което Ледиан Мемушай пропусна да изравни от бялата точка в 44-ата минута. Интересното е, че това бе втора спасена дузпа на Алекс Кордас, който парира дузпата на Мбайе Нианг срещу Милан миналата неделя.

Играещият своя мач номер 250 в Серия "А" Симоне Пепе се контузи в 25-ата минута, като на негово място влезе Алберто Акуилани. Вторият бе изгонен за два жълти картон в 73-ата минута, но седем по-късно Леонардо Капеци от домакините също бе пратен принудително под душовете за втори жълт картон.

Уго Кампаняро изравни с глава, като се реваншира за грешката при нарушението за дузпата. Още следващата минута обаче Джанмарко Ферари донесе победата на домакините също с глава. Това бе негов първи гол в Серия "А", който ще помни дълго, тъй като Кротоне вече не е на последно място. Отборът има девет точки, като се изкачи на 18-то място с 9 точки, докато момчетата на Масимо Одо останаха с осем точки, като зад тях е само Палермо на Ивайло Чочев.

Сашо Тонев не игра днес, тъй като все още се възстановява от операция.