Шалке сбърка срещу Фрайбург (видео)

Отборът на Шалке 04 не успя да победи на своя стадион "Фелтинс Арена" Фрайбург в мач от 15-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата завърши при резултат 1:1, като Флориан Нийдерлехнер изведе гостите от Фрайбург напред в 64-ата минута, но 10 минути по-късно Йевген Коноплянка изравни и спаси "кралскосините" от Гелзенкирхен. Въпреки това Шалке вече в три поредни срещи в първенството няма победа и заема 11-о място в класирането с 18 точки. Фрайбург е 10-и с 20 точки.

Нийдерлахнер имаше прекрасен шанс да вкара гол още в средата на първото полувреме, когато се озова очи в очи с вратаря на гостите Александер Шволов в средата на първото полувреме, но стреля неточно. Няколко минути след пропуска на Нийдерлехнер пък Коноплянка едва не порази вратата на Шволов, но за късмет на стража на Фрайбург топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 64-ата минута Нийдерлехнер получи извеждащ пас от Яник Хаберер, измъкна се от отбраната на Шалке, финтира и стража Ралф Феерман и изпрати топката в опразнената врата - 0:1.

В 74-ата минута Коноплянка с глава насочи топката във вратата на Фрайбург след центриране отляво и домакините избегнаха поражението, но пък така и не успяха в заключителните минути да постигнат пълен обрат в резултата.