Рома излъга Милан с изключителен гол (видео + галерия)

Отборът на Рома излъга Милан с 1:0 на стадион "Олимпико" в Рим в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Двубоят бе своеобразен пряк спор за второто място във временното класиране на италианското първенство. Преди този мач двата тима бяха с равни точки, но "вълците" на Лучано Спалети вече събраха 35 и са втори, докато "росонерите" на бившата звезда на столичани Винченцо Монтела остават с 32. Лидер е Ювентус, който вчера спечели с 3:1 градското дерби с Торино, а в следващия кръг приема Рома в сблъсък, който може да се окаже с ключово значение за съдбата на Скудетото този сезон.

Още във втората минута Рома застраши вратата на Милан, но младият страж на гостите Джанлуиджи Донарума с хубаво спасяване попречи на босненския голаджия Един Джеко да изведе "вълците" напред в резултата. В 17-ата минута бърза контраатака на "росонерите" едва не доведе до гол във вратата на Войчех Шчесни, но Джанлука Лападула не успя да играе с топката.

Рома - Милан

В 27-ата минута Лападула се измъкна от отбраната на Рома и бе съборен в наказателното поле на домакините от вратаря Шчесни. Реферът Паоло Силвио Мадзолени незабавно посочи бялата точка, а зад топката застана Мбайе Нианг. 21-годишният френски нападател във втори пораден мач на "росонерите" пропусна дузпа, след като Шчесни изби удара му. В миналия кръг, при победата с 2:1 срещу Кротоне, Нианг пак сгреши от бялата точка.

В 36-ата минута пък Джеко бе много близо до това да даде аванс на "вълците" в резултата. Той успя да играе с топката след извеждащ пас между двама защитници на Милан, но не му достигна съвсем малко точност.

Малко след това контузия в състава на "джалоросите" получи Бруно Перес и бразилецът бе принудително сменен от бившия играч на Милан Стефан Ел Шаарауи. Това бе и единствената смяна, която Спалети извърши в целия мач.

Седем минути след почивката младият хърватски халф на Милан Марио Пашалич получи шанс да стреля от доста добра позиция, но ударът му бе неточен. В 56-ата минута пък аржентинският офанзивен халф на Рома Диего Пероти стреля лошо от движение след изпълнение на ъглов удар.

В 62-ата минута Раджа Наинголан с много хубав гол даде аванс на Рома в резултата. Белгийският халф овладя прекрасно топката и напредна в половината на Милан, след което с техничен удар с левия крак извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад Донарума.

Малко след попадението на "Нинджата" играчите на Винченцо Монтела имаха нелоша възможност да изравнят резултата след бърза контраатака, но Лападула стреля неточно.

в 81-ата минута Джеко открадна топката от противников футболист и опита удар от малък ъгъл, но Донарума не допусна да бъде изненадан.

През второто полувреме на терена властваше битката и опасностите и за двете врати бяха малко. Все пак, в добавеното време резервата Матиас Фернандес можеше да се превърне в герой за Милан, но не успя да отправи достатъчно добър удар от относително изгодна позиция и "джалоросите" удържаха важната победа.