Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Фиорентина наказа Сасуоло с два страхотни гола на Калинич (видео)

Отборът на Фиорентина победи с 2:1 на своя стадион "Артемио Франки" във Флоренция Сасуоло в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А". Два много хубави гола за домакините вкара хърватският нападател Никола Калинич (10, 40), а за Сасуоло точен бе защитникът Франческо Ачерби (76). "Виолетовите" заемат седмо място в класирането кък момента с 26 точки (и мач по-малко), като са на 5 точки зад петия Лацио. Сасуоло е 15-и със 17 точки.

В 10-ата минута Калинич с прекрасен удар от въздуха изпрати топката във вратата на Андреа Консили, извеждайки "виолетовите" напред в резултата.

Последваха силни минути за гостите, които имаха няколко добри възможности за изравняване на резултата, но така и не успяха да стигнат до 1:1. В края на първата част пък пред Калинич се откри чудесен шанс за 2:0, но хърватският нападател го пропусна.

В 40-ата минута обаче именно Калинич реализира ново попадение. И то какво! След подаване по земя на Федерико Киеза хърватинът майсторски с пета изпрати топката във вратата на Консили - 2:0.

Четвърт час преди края гостите успяха да върнат едно попадение. След разбъркване пред вратата на Чиприан Тетерушану бранителят Франческо Ачерби изпрати топката в мрежата зад румънския страж. Гостите обаче нямаха сили за нещо повече от почетно поражение.