Ново 2:2 разочарова "Парк де Пренс" (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Ница направиха зрелищно 2:2 в най-интересния мач от 17-ия кръг на френската Лига 1. Гостите поведоха с 2:0 до почивката с голове на Вилан Сиприен от фаул и Аласан Плеа, но Единсон Кавани отвърна с две бързи попадения в началото на второто полувреме. Уругваецът имаше няколко шанса да запише хеттрик и да донесе пълен обрат на парижани, но не успя да преодолее за трети път стража на Ница Йоан Кардинал.

Това е второ поредно равенство със същия резултат за ПСЖ на "Парк де Пренс", след като през седмицата тимът на Унай Емери не можа да победи българския Лудогорец в Шампионската лига и изпусна първото място в групата.

Точката бе достатъчна на Ница, за да излезе еднолично начело в Лига 1. Отборът на Люсиен Фавър измести от върха Монако, а ПСЖ остана на трета позиция, с 4 точки по-малко от днешния си съперник.
Първата опасност в мача създаде енергичният Серж Орие с пробив и центриране към Курзава, но Кардинал спаси неговия удар. Стражът на гостите се намеси добре и при изстрел на Кавани, И въпреки че бяха притиснати дълбоко в половината си, гостите първи стигнаха до гол. Отбеляза го Сиприен с майсторски удар от фаул от около 25 метра, направил безпомощен Алфонс Ареола.

Веднага след това Кавани можеше да изравни, но не се възползва от доброто подаване на Марко Верати. Наказанието не закъсня и в края на полувремето грешка на Тиаго Силва и Маркиньос позволи на Далберт да се измъкне и да асистира на Плеа за 0:2.
ПСЖ се върна в мача с първата си атака след почивката, когато Орие намери непокрития Кавани и той отблизо опъна мрежата. Малко по-късно вратарят на Ница Кардинал направи детинска грешка и подари на домакините гол за 2:2. Той изби топката в гърдите на съотборника си Данте, а след това тя попадна на крака на Кавани и за него бе лесно да отбележи.

Не след дълго попадение на уругваеца беше отменено заради засада. Четвърт час преди края в игра за Ница се появи Марио Балотели. В края Кардинал изкупи грешката си за изравнителния гол и с една ръка спаси точката за Ница, парирайки удар на Курзава.