Хърватин носи нова победа за Интер на "Сан Сиро" (видео)

Отборът на Интер постигна четвърта поредна победа на "Сан Сиро" в Серия "А". "Нерадзурите" надвиха трудно с 2:0 Дженоа в мач от 16-ия кръг на калчото. Героят този път за "черно-сините" се казва Марсело Брозович. Хърватинът вкара и двете попадения във вратата на Матия Перин. Той бе точен първо в 38-ата минута, а след това в 69-ата минута, като и за двете попадения му асистира Жоао Марио.

Миланският гранд вече има 24 точки, след като записа общо седми успех в първенството. "Грифоните" останаха с 21 точки на 13-о място.

Съставът на Стефано Пиоли не стигна въобще лесно до своята шеста поредна победа (4 в Серия "А", 2 в Лига Европа) пред своите тифози, които освиркваха своите звезди заради отпадането от Европа и лошото представяне през този сезон. Двубоят започна при гъста мъгла, освирквания на тифозите от "Курва Норд", които опънаха огромен транспарант: "45 минути мълчание, за да ви кажем следното: който не тича, не се бори, не прави колектив, който не обича фланелката... през януари напускайте, тъй като, ако продължавате така, ще ви скъсаме задниците".

През първите 45 минути агитката бойкотираше и не подкрепяше домакините, които определено имаха късмет. Отборът избран от Пиоли, който бе в атака с Едер, Мауро Икарди и Родриго Паласио, бе объркан и нямаше много идея какво да прави. Гостите пък бяха по-свежи, много по-добре организирани и заслужаваха да поведат. Първо Данило Д`Амброзио изби пред голлинията в 18-ата минута. Удар с глава на Лукас Окампос бе спасен от Самир Ханданович в 28-ата минута. Изненадващо в най-трудния си момент Интер поведе. Това стана в 38-ата минута, когато Брозович получи топката след центриране от корнер и от 16 метра откри.

Гостите имаха претенции засада, тъй като двама футболисти на "нерадзурите" бяха зад отбраната. На почивката Пиоли смени Едер с Фелипе Мело, но въпреки това гостите бяха три пъти близо до изравняване. Окампос, Джовани Симеоне и най-вече Дарко Лазович пропуснаха, а Ханданович отново спаси.

Иван Перешич замени разочаровалия Паласио, Дженоа продължи да търси изравняване и съвсем нормално остави повече пространства за нападателите на Интер. Така в 69-ата минута Жоао Марио нахлу отляво и подаде на Брозович, който вкара третия си гол в последните два мача на "Сан Сиро" и общо осми в Серия "А" от 55 мача.

Хърватинът за първи път се разписа два пъти в един мач от калчото, като си направи най-добрия подарък за подновяването на контракта до 2021 година преди няколко дни.

Интер пък нямаше шест поредни победи на "Сан Сиро" от 2011 година, когато Леонардо водеше тима.