Интер едва се спаси от нов срам на раздяла с Лига Европа (видео)

Отборът на Интер завърши с победа участието си в Лига Европа. Тази вечер “нерадзурите” надиграха много трудно Спарта (Прага) с 2:1 в мач без значение. Домакините на “Джузепе Меаца” обаче извадиха и доза късмет, като победният им гол падна в самия край на мача, а преди това гостите пропуснаха дузпа.

Интер откри резултата в 23-ата минута, когато Пинамонти по прекрасен начин овладя в наказателното поле и изведе Едер. Първият удар на бразилеца бе спасен от вратаря, но при втория опит той успя да промуши кълбото в мрежата за 1:0.

През второто полувреме обаче “нерадзурите” отпуснаха юздите и моментално бяха наказани. В 54-ата минута Маречек получи чудесно центриране и с глава насочи неспасяемо топката във вратата за 1:1.

Гостите дори можеха да стигнат до пълен обрат, тъй като в 65-ата минута получиха дузпа за нарушение на Марко Андреоли срещу Лафата. Ударът на Доцкал от бялата точка обаче бе спасен от Хуан Пабло Карисо.

В 90-ата минута италианците все пак измъкнаха победата за престиж. Едер бе изведен на границата на наказателното поле и простреля за втори път вратата на чехите, за да оформи крайното 2:1.

Този резултат обаче по никакъв начин не повлия на крайното класиране в групата, като Спарта завършва като победител с 12 точки, а Интер се сбогува с турнира на последното място с 6 точки.

Интер - Спарта (Прага) 2:1