Лападула вкарва най-много в края на мачовете

Деветката на Милан Джанлука Лападула донесе победата с 2:1 над Кротоне от 15-ия кръг на Серия "А" с гол в 86-ата минута. Както е известно, попадението бе негово първо на "Сан Сиро", но общо под номер 100 сред професионалистите, съобщава клубната телевизия на "росонерите". ТВ каналът анализира головете на Лападула досега в кариерата му, като стана ясно, че през в последните 30 минути на мачовете е вкарал 40 от всичките си 100 гола.

Нападателят на "червено-черните" има 10 попадения в първите 15 минути на мачовете, 15 попадения между 16-ата и 30-ата минута, както и 18 в последните 15 минути на първата част. Лападула е вкарал 17 гола в първите 15 минути на второто полувреме. Попаденията му в периода между 60-ата до 75-ата минута са 19, а в последните 15 минути има 21 попадения, което прави 40 гола в последните 30 минути на двубоите.

Интересното е, че с екипа на Милан има четири попадения, като три от тях са в последните 15 минути. Дебютното му попадение на 6 ноември донесе победата с 2:1 над Палермо в Сицилия, а той се разписа в 82-ата минута. При разгромното 4:1 над Емполи в Тоскана вкара в 15-ата и 78-ата минути, а срещу Кротоне отново бе герой в последните минути.

Лападула миналата година стана голмайстор на Серия "Б" с 30 гола за Пескара, а през 2012 година вкара 24 гола за Сан Марино и взе голмайсторския приз в четвърта дивизия на Италия. През 2014 година с 25 попадения за Терамо остана на второ място при стрелците на трета дивизия в калчото, като остана на един гол от първото място.

Единствения си сезон зад граница, през 2012/2013 година, с екипа на словенския Горица вкара 13 гола в 31 мача, като спечели Купата на Словения.