Милан удари "летящите магаренца" и се залепи за Рома (видео)

Отборът на Милан надви с 3:1 Киево в мач от 8-ия кръг на Серия "А" и продължи положителната си серия. Юрай Куцка (45), Мбайе Нианг (46) и автогол на Дарио Дайнели (94) бяха точни за гостите, докато Валтер Бирса (76) вкара за "летящите магаренца". Петият успех за този сезон на "росонерите" ги изкачи на второ място, където се залепи за Рома с актив от 16 точки. Интересното е, че в средата на октомври Милан не бе заемал тази позиция от 2010 година, а след това завърши сезона със Скудетото. Шампионът Ювентус е лидер с 21 точки, а другата седмица на "Сан Сиро" един срещу друг излизат "червено-черни" и "бианконери" в дербито от 9-ия кръг.

Наставникът на миланския гранд Винченцо Монтела заложи на Джанлука Лападула от първата минута на върха на атаката, а Карлос Бака бе оставен резерва. Младият Мануел Локатели също бе титуляр вместо Рикардо Монтоливо, който се контузи тежко преди няколко дни.

Домакините тръгнаха по-добре в мача, но първото чисто положение бе за гостите, когато Фабрицио Калчаторе изби от голлинията в 13-ата минута. Положения до края на първата част липсваха, но изведнъж Милан поведе в последните секунди на полувремето. Словашкият халф Куцка с невероятен изстрел от 25 метра препарира Стефано Сорентино със своето първо попадение този сезон.
Втората част започна буквално както завърши и първата - с гол на Милан. Този път точен бе Мбайе Нианг, който също не остави шансове на вратаря на Киево със силен удар от 17 метра. Голът е трети за френския нападател, който посвети попадението на Монтоливо, вдигайки във въздуха неговата фланелка с номер 18.

Попадението шокира домакините, докато гостите пропуснаха цели четири положение. Грандът от Милано натисна, но страхотните спасявания на Сорентино предотвратиха сигурен гол след изстрели на Нианг и Лападула на два пъти. Французинът с глава от няколко метра пък на празна врата стреля в аут. Така се стигна до 76-ата минута, когато от фаул Бирса наказа своите бивши съотборници. Плеймейкърът бе безгрешен за своето трето попадение този сезон. Интересното е, че първите му два гола в тази кампания бяха при победата над Интер с 2:0.

Киево се опита да предотврати първото си поражение през кампанията, но в 94-ата минута влезлия 300 секунди по-рано Карлос Бака стреля силно, топката рикошира в Дайнели и отиде в обратната посока, като се спря в мрежата на Киево за крайното 3:1 за гостите.

Така Милан в последните си пет мача има четири победи и едно равенство, като изпревари Наполи в класирането. Киево остана с три точки по-малко на седмо място.

Милан вече в 20 поредни мача в Серия "А" няма загуба от Киево, а успехът е 17-и от тях. Освен това бе прекъсната серия от три поредни равенства 0:0 на "Маркантонио Бентегоди". Тимът от Верона пък няма победа срещу "червено-черните" от 2005 година, но отбеляза първи гол след 776 минути суша срещу именития си противник.