БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Цонев и Вутов помогнаха на Лече да се върне на върха (видео)

Младежките национали на България Антонио Вутов и Радослав Цонев бяха титуляри при разгромната победа с 3:0 на Лече в гостуването на Месина от 17-ия кръг на италианската Лега Про - група "С". Двамата българи взеха дейно участие в успеха, като първият спечели дузпа в 19-ата минута, която Катурано реализира и даде аванс на Лече.

В последните секунди на първата част Цонев се пребори за топката, след което преодоля двама противници и направи близо 40-метров пробив, преди да асистира на Персано, който с мощен удар удвои.

Вутов бе заменен в 63-ата минута, а Цонев в 70-ата минута, като в 78-ата минута Катурано с глава форми крайното 3:0. Голът бе 11-и за нападателя, който е лидер при стрелците.

Успехът е 10-и за Лече, като "джалоросите" се върнаха на върха в класирането с актив от 35 точки. Победата идва само няколко дни след сензационната загуба за Лече с 0:3 от Матера на "Виа дел Маре". Другият българин в тази група Живко Атанасов отново бе титуляр за Юве Стабия в гостуването на Фиделис Андрия, но получи червен картон в продължението на мача, а този път тимът му падна с 1:2.
Отборът на Атанасов остана на второ място с 32 точки, но има и мач по-малко.