Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

В Евертън държали Фелаини по-далеч от наказателното си поле

Маруан Фелаини, който се превърна в грешник за Манчестър Юнайтед, след като направи дузпа в последните минути в полза на Евертън в двубоя между двата отбора, завършил 1:1, е стоял колкото се може по-далеч от собственото си наказателно поле по времето, когато е бил играч на "карамелите". За това призна бившият му съотборник Леън Осмън.

Фелаини се появи в игра в 85-ата минута, записвайки стотния си мач за "червените дяволи", но само две по-късно фаулира Идриса Гей в собственото си наказателно поле и съдията Майкъл Оливър не се поколеба да посочи бялата точка. От последвалия наказателен удар Лейтън Бейнс оформи крайното 1:1.

"Фелаини винаги е бил тромав. На тренировки постъпваше по същия начин и ако застанеше на пътя ти, всички знаеха, че ще бъдеш изритан. По тази причина го държахме максимално далеч от нашето наказателно поле. Пред чуждото наказателно поле обаче той винаги внасяше смут и там бе наистина добър", заяви Осмън след мача.

Равенството остави Юнайтед на шесто място в класирането с 21 точки, като тимът има само една победа в последните си шест мача.