Волфсбург рухна в типичния си стил (видео)

Агонията на Волфсбург продължава. И 13-ият кръг в Бундеслигата донесе разочарование за феновете на "вълците", които не само не видяха първа домакинска победа на тима на Валериен Исмаел, но и станаха свидетели на инфарктен обрат след почивката - 2:3 срещу Херта (Берлин), съчетан с червен картон на Паул Зегуин.

Волфсбург на два пъти повеждаше, но отново не показа характер и допусна седма загуба през сезона. След нея отборът заема незавидното 15-о място в класирането, а Херта вече е на 3-а позиция, като изостава с 3 точки от лидерите Байерн (Мюнхен) и РБ Лайпциг.
Съперниците изиграха много зрелищно първо полувреме и си вкараха три гола в разстояние на 5 минути, между 13-ата и 18-ата. Първи ликуваха домакините след попадение на Борха Майорал. Голяма заслуга за попадението има Яник Герхарт, който проби и центрира перфектно за Даниел Калиджури. Стражът на Херта Руне Йорщайн спаси неговия изстрел, но при добавката Борха Майорал опъна мрежата.

В 15-ата минута Марвин Платенхарт тенично завъртя топката от фаул и Диего Беналио само проследи полета й към вратата - 1:1. Берлинчани обаче много скоро отново се озоваха в ролята на догонващи. Този път Герхард намери с прехвърлящ пас Паул Зегуин, който имаше достатъчно време да се прицели и да стреля далечния ъгъл на вратата, давайки за втори път аванс на Волфсбург.
До почивката гостите не съумяха да създадат чисто положение пред вратата на Беналио, а "вълците" бяха предпазливи в желанието си да не допуснат грешка в защита. През втората част контрите на Волфсбург станаха по-опасни и в 55-ата минута Марио Гомес беше близо до гола, но Йорщайн внимаваше.

Четвърт час по-късно това, от което всички на "Флоксваген Арена" се опасяваха, се случи. Фабиан Лустенбергер подаде на резервата Александер Есвайн и той вкара изравнителния гол за Херта. Едва тогава Валериен Исмаел пусна в игра звездата Юлиан Дракслер, но отчаяните опити на "вълците" да се доберат до победата се оказа безуспешни, а в 87-ата минута отборът остана с човек по-малко след червен картон на Зегуин.
Това обаче не бе всичко, защото в самия край на редовното време Калиджури извърши нарушение в наказателното поле и Калу спокойно реализира дузпата, носейки трите точки на гостите.