Чичарито провали Байер (Л) срещу Фрайбург (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) не успя да запише победа в трети пореден мач в Първа Бундеслига. В среща от 13-ия кръг на германското първенство "аспирините" завършиха 1:1 с гостуващия Фрайбург. Яник Хаберер даде аванс на Фрайбург в резултата в 30-ата минута, а Хакан Чалханоолу в 60-ата изравни. Домакинете обаче определено могат да съжаляват за това, че не спечелиха двубоя, тъй като през втората част имаха достатъчно възможности за победен гол, но такъв така и не бе реализиран. Нещо повече, в самия край на мача мексиканският нападател Хавиер Ернандес - Чичарито дори пропусна дузпа, след като преди това бе пропилял и други отлични шансове за гол.

В 30-ата минута Яник Хаберер изпрати топката във вратата на Бернд Лено с удар от въздуха с крак след центриране от корнер.

В началото на второто полувреме Чичарито направи сериозен пропуск, стреляйки в аут с глава от доста удобна позиция.

В 60-ата минута Хакан Чалханоолу получи пас отдясно от Юлиан Брант в наказателното поле на Фрайбург и с хубав удар опъна мрежата зад направилия отличен мач страж Александер Шволов.

В 78-ата минута Шволов направи страхотно спасяване след удар от съвсем близко разстояние на Чичарито, а десет минути по-късно бившият играч на Манчестър Юнайтед имаше идеален шанс да се реваншира за пропуските си преди това в срещата. Домакините получиха право да изпълнят дузпа след глупаво нарушение в наказателното поле на току-що влезлия в игра за Фрайбург Онур Булут срещу Вендел. Хавиер Ернандес стреля по земя в средата на вратата и Шволов изби удара, спасявайки тима си от поражение.

С това равенство Фрайбург прекъсна серията си от три поредни поражения и заема 11-о място в класирането с 16 точки. Леверкузен е 9-и със 17 точки. Лидери са Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайпциг) с по 30 точки, но новаците са и с мач по-малко.