Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 1:0

Здрава защита, добър Везенков и триумф за Барса (видео)

Серията от три поредни загуби на Барселона в Евролигата приключи след убедителна победа у дома срещу Панатинайкос. Каталунците не показаха сантименти на паркет към бившия си треньор Шави Паскуал, който води гърците и се пребориха със зъби, нокти и здрава защита за успеха със 72:57, който бе пети за тях през кампанията в Европа, като на сметката си домакините имат и пет поражения.

Александър Везенков за пореден път през сезона се включи с добри минути от пейката. Този път те бяха малко повече от 16, а българското крило бе вторият най-резултатен играч на Барселона и вкара 12 точки. Националът добави и 5 борби и 1 грешка, за да завърши с коефициент 13 след 3/5 за 2 точки и 2/2 за 3 точки.

Анте Томич поведе испанците с 16 точки и 6 борби, а Тайриз Райс вкара 10 точки. Алекс Ренфроу дебютира за домакините с 6 точки и 2 асистенциии за 18 минути.

В третата четвърт на срещата Барселона успя да удържи възпитаниците на Паскуал до само 9 отбелязани точки и това се оказа повратен момент. За гърците Ник Калатис и Джеймс Фелдейн вкараха по 13 точки, а Крис Сингълтън приключи с 12.