Барселона и Везенков с пета загуба в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, записа пета загуба от началото на сезон 2016/17 в Евролигата, след като тази вечер отстъпи при визитата си на Галатасарай с 64:78 (16:17; 19:22; 13:22; 16:17) в двубой от IX кръг от редовния сезон на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков игра 13:57 минути и записа срещу името си 4 точки (2/3 от средно разстояние) и 2 борби.

Най-резултатен за каталунците беше Тайрис Райс с 22 точки, като той бе и единственият баскетболист на гостите, който записа двуцифрен точков актив.

Синан Гюлер и Блейк Шийлд вкараха по 18 точки за победителите, а Владимир Мицов добави 15 точки.

Първата четвърт бе изключително равностойна, като нито един от двата отбора не успя да наложи волята си, а след 10 минути игра Барса водеше със 17:16 след тройка със сирената на Райс.

Вторият период премина под знака на размяната на надмощие, след като първо гостите от Испания успяха да увеличат преднината си до осем точки, но след това каталунците отстъпиха инициативата, а Мицов и Шийлб донесоха пълен обрат за Галатасарай на почивката - 39:35.

Турците стартираха силно второто полувреме със серия от 10:2, но отговорът на Барселона не закъсня - седем поредни точки за Райс и разликата в резултата отново бе стопена. Последваха нови силни минути за домакините, а Шийлб и Тайс бяха точни за 61:48 в полза на Галатасарай след 30 минути игра.

В заключителната четвърт Райс се опита отново да върне Барса в мача, но не получи подкрепа от съотборниците си, докато под другия кош домакините демонстрираха завидно спокойствие и заслужено се поздравиха с крайния успех - 78:64.

Галатасарай - Барселона 78:64 (17:16; 22:19; 22:13; 17:16)

Галатасарай: Прелджич 3, Мицов 15, Тайс 12, Шийлб 18, Плайс 4, Дайе 2, Гюлер 18, Диблер 3, Кьокшал 3

Барселона: Райс 22, Холмс 4, Доелман, Дорси 7, Клавер, Везенков 4, Ериксън 5, Олесон 7, Копонен 4, Перпероглу 9, Томич 2