Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Димитър Илиев и Висла шокираха шампиона Легия (видео)

Българският нападател на Висла (Плок) Димитър Илиев се появи като резерва при равенството 2:2 срещу Легия (Варшава) в мач от 18-ия кръг на полското първенство. Юношата на Локомотив (Пловдив) влезе в игра в 64-ата минута на мястото на Сергей Кривец. Секунди по-рано Доминик Фурман бе върнал един гол за Висла, а до края гостите продължиха да атакуват и в 78-ата минута Камил Силвестржак им донесе престижното равенство в столицата.

Михаил Александров отново остана на резервната скамейка за Легия. Треньорът на домакините Яцек Магиера за пореден път пренебрегна родния национал. Наставникът на тима от Варшава дори не извърши трите си смени, въпреки че в последния четвърт час отборът му трябваше да атакува с всички сили.
Головете за Легия бяха дело на Неманя Николич (10) и Каспър Хамалайнен (56). Равенството остави полския шампион на 4-о място в класирането с 29 точки. Висла (Плок) е на 14-а позиция с 18 точки, а начело е Лехия (Гданск) на Симеон Славчев и Милен Гамаков.

В друг мач от кръга в петък Термалика отстъпи у дома на Заглебие (Любин) с 0:1.

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ВИСЛА (ПЛОК) 2:2
1:0 Н. Николич (10)
2:0 К. Хамалайнен (56)
2:1 Д. Фурман (63)
2:2 К. Силвестржак (78)

Снимки: legia.com