Какъв мач! Головият рекорд на ШЛ рухна след 12 гола в Дортмунд (видео)

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Легия (Варшава) направиха мач за историята, след като завършиха 8:4 в изключителен спектакъл, за който може би най-правилното място беше именно "Сигнал Идуна Парк". Новият формат на Шампионската лига, който стартира през 90-те години на 20-и век, не помни толкова попадения в една среща. Досегашният рекорд държаха Монако и Депортиво Ла Коруня, които направиха 8:3 преди 13 години. Връщайки се назад във времето на КЕШ, ще намерим и резултат от типа на 12:2. Марко Ройс изигра първия си мач за сезона и отбеляза хеттрик.

Какво се случи през първото полувреме в Дортмунд? Бяха отбелязани цели седем гола и то до 32-ата минута. Връщайки се назад в историята, последно седем попадения за едно полувреме си вкараха Монако и Депортиво Ла Коруня през 2003 година, като седмият падна в 45-ата. Тази вечер във Вестфалия гостите взеха аванс с гол в десетата минута. Александър Прийович се разписа с красив удар от 15 метра.

В рамките на едва три минути, между 17-ата и 20-ата, дортмундци нанизаха три гола. Шинджи Кагава се разписа за 1:1 и 2:1 само за 77 секунди. Първо Усман Дембеле центрира към далечната греда, а японецът отбеляза с глава. Дембеле асистира и за втория гол, като този път Кагава реализира с крак от 12 метра. Нури Шахин беше точен след лошо излизане на вратаря при центриране на Марко Ройс.

В 24-ата Прийович направи 3:2 след ниско насочване по диагонала. В 29-ата Дембеле беше точен с изстрел от 16 метра, като вратарят игра с топката, но неуспешно. В 32-ата завърналият се след контузия Ройс направи 5:2 след добра колективна акция и насочване отблизо.

В 52-ата Усман Дембеле записа трета асистенция в двубоя, след като центрира ниска топка отляво, а Ройс я завърши в мрежата - 6:2. В 57-ата Михал Кухарчук вкара за поляците, след като беше изведен сам срещу вратаря и беше точен с външен фалц. В 78-ата влезлият малко по-рано Пиер-Емерик Обамеянг удари греда. В 81-ата Феликс Паслак реализира с глава след отбита вратаря топка - 7:3. Две минути по-късно Неманя Николич вкара четъврти гол за Легия, след като насочи технично към далечния ъгъл. Крайното 8:4 беше оформено от Ройс в 90-ата минута, който регистрира хеттрик.

Големият мач за Дортмунд ще е с Реал Мадрид в Испания, където и равенство ще е достатъчно на германците, за да запазят първата позиция в групата.