Лацио загря за Рома със 17:0

Отборът на Лацио загря по фантастичен начин за дербито с Рома тази неделя от 15-ия кръг на Серия "А". "Орлите" разбиха със 17:0 аматьорите от Капраника пред близо 5000 тифози във "Формело". Наставникът Симоне Индзаги реши да отвори вратите за контролата в базата, като се изсипаха хиляди тифози, за да подкрепят любимците си преди двубоя с "вълците".

Фелипе Андерсон (7), хеттрик на Чиро Имобиле(12, 24, 25), гол на Балде Кейта (15) и два на Сенад Лулич (31, 37) доведоха резултата до 7:0 до почивката. През втората част четири попадения реализира Филип Джорджевич (47, 61, 70, 79), три Марко Пароло (48, 64, 74), а Сергей Милинкович-Савич (50), Луис Алберто (55) и Кристиано Ломбарди (84) също се разписаха по един път за крайното 17:0.

Индзаги заложи на два различни състава в двете полувремена, като се надява положителната серия от девет мача без загуба на "бианкочелестите" да продължи, а също така "орлите" да успят да изпреварят вечния съперник в класирането тази неделя.

Лацио е на четвърто място с 28 точки, а "вълците" имат точка повече, като са на второ място.