Черно морe с трета победа в Суперлигата

Отборът на Черно море (Варна) победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:21) в мач от осмия, междинен кръг от Суперлигата, който се игра в варненската зала "Христо Борисов".

Така момчетата на треньора Юли Тупанков записаха трета победа в шампионата, като с пет загуби и 11 точки се изкачиха на седмо място във временното класиране и изместиха от там Миньор (Перник). Тимът на Арда пък отбеляза седма загуба до сега, като с една победа и 3 точки се намира на единадесето място в подреждането.

Домакините доминираха през по-голямата част от мача. Очакванията за по-завързан двубой се осъществиха само във втория гейм, когато Арда стопи разликата от четири точки и изравни резултата при 22:22. В решителните минути обаче силите на гостите ни стигнаха и варненци съумяха да затворят гейма в своя полла, а с това да поведат с 2:0. Това се отрази не третата част и в нея домакините отново бяха водещи през цялато време, като затвориха мача с чиста победа.