"Контра": Франция или Англия разочарова повече в груповата фаза и докъде може да стигне Австрия?

ЦСКА продължи напред до №8! “Червените” с успех над Пирин, един гейм се игра в мрак (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на ЦСКА продължават напред без загуба в Суперлигата на България, след като победиха у дома коравия тим на Пирин (Разлог) с 3:1 (25:18, 28:26, 21:25, 25:8) в собствената си столична зала “Васил Симов”.
ЦСКА - Пирин 3:1
Така възпитаниците на Александър Попов записаха 8-а поредна победа от началото на сезона и с актив от 22 точки продължава да е лидер в шампионата. Със същия актив от 22 точки е и състава на Монтана, който обаче е със 7 победи.
Двубоят ЦСКА - Пирин започна много равностойно. “Червените” поведоха  с 13:11 и 14:12. Блокаут на Георги Елчинов и ас на Венцислав Георгиев доведоха до равенство 14:14. Двоен блок на Перин даде аванс на отбора от Разлог с 16:14 при второто техническо прекъсване. Разликата нарасна до 17:14 за гостите след грешка на Иван Крачев. Пирин поведе с 18:15 и тук незнайно защо възпитаниците на Иван Дурев сякаш не повярваха, че могат нещо повече. ЦСКА изравни при 18:18 и поведе с 20:18. Наставникът на Пирин потърси промяна в играта пускайки Георги Левенов. Последваха още 5 поредни точки за “червените” и серия от 10:1, за да може ЦСКА да затвори първата част с 25:18 след контраатака на Ивайло Стефанов.
Домакините поведоха с 6:3 в началото на втория гейм, но Пирин бързо изравни до 6:6. Нещо повече, тимът от Разлог поведе с 10:8 след атака на Мартин Кръстев и 13:9 след ас на Венцислав Георгиев. Тук Александър Попов пусна в игра младия Яни Георгиев на мястото на 43-годишия капитан Ивайло Стефанов. Яни Георгиев заздрави посрещането на “червените” и засили атаката. Все пак Пирин запази аванса от 2 точки при второто техническо прекъсване 16:14. Двата тима се вкопчиха в люта битка и Пирин стигна до геймбол при 26:25. Отлична изява на Владимир Станков даде шанс на ЦСКА да се бори за гейма 27:26. Ас на Иван Крачев даде успеха на ЦСКА и втория гейм.
Волейболистите на Пирин поведоха още в началото на 3-ия гейм до 11:9. Красимир Георгиев намали до 10:11. Силни изяви на диагонала на гостите Венцислав Георгиев и аванс от 4 точки за Пирин 15:11. ЦСКА намали до 14:15, след като торен блок спря атака на Венци Георгиев. Пиринци бързо набраха нов солиден аванс от 18:14 и 22:17, за да спечелят гейма с 25:21.
В началото на 4-ата част ЦСКА поведе с 1:0, но токов удар изключи голяма част от осветлението в зала “Васил Симов”. Двубоят бе прекратен за около 10 минути, а след това със съгласието на двата тима мачът продължи при полумрак. От създалата се обстановка домакините се възползваха максимално добре. Влезлият като резерва Смилен Мляков даде аванс от 5:1 за ЦСКА. Първото техническо прекъсване дойде при 8:1, а след това преднината на “червените” прогресивно нарастваше до 15:4, отново след атака на Смилен Мляков. Крайното 25:8 в 4-ата част дойде след двоен “червен блок” срещу атака на Боян Иванов.
Трима играчи на ЦСКА станаха най-полезни за победата с по 12 точки - Пламен Шекерджиев (2 блока, 50% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане), Красимир Георгиев (4 блока и 100% ефективност в атака!!!) и влезлият като резерва Яни Георгиев (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане). За тима на Пирин Венцислав Георгиев завърши с 13 точки.

ЦСКА - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:18, 28:26, 21:25, 25:8)