Серията на Челси продължи и след лондонското дерби (видео)

Челси записа седма поредна победа в първенството и отново е на върха на Висшата лига. Отборът на Антонио Конте спечели лондонското дерби с Тотнъм с 2:1. След шест поредни шампионатни срещи без допуснат гол "шпорите" сложиха край на тази серия на "сините". Кристиан Ериксен откри резултата в 11-ата минута. В края на първото полувреме Педро изравни, а малко след почивката Виктор Моузес направи 2:1, което се оказа крайният резултат.

Резултатът означаваше първа загуба на Тотнъм от началото на сезона. "Шпорите" нямат победа на "Стамфорд Бридж" от 1990 г. Първото полувреме на срещата обаче предвещаваше добри неща за тях. Те имаха тотално предимство, а съперникът им нямаше отговор на схемата на Почетино.

Кристиан Ериксен успя да преодолее Тибо Куртоа и да изведе Тотнъм напред в лондонското дерби. Датчанинът откри резултата със страхотен удар в 11-ата минута. Преднината на "шпорите" бе напълно заслужено, тъй като тимът на Маурисио Почетино започна по-добре срещата. Гостите бяха наредени отлично, пресираха дълбоко и създаваха голови положения. Те можеха да поведат още в шестата минута, когато Хари Кейн прати топката в мрежата зад Куртоа, но английският национал бе в положение на засада след центриране на Ериксен.

Преиуществото на Тотнъм през първата част обаче се оказа напразно, тъй като Челси успя да изравни в самия край на първото полувреме. Педро бе изпуснат на границата на наказателното поле и с красив удар прати топката в горния десен ъгъл на Лорис.

Попадението даде психологически аванс на "сините", въпреки че те бяха надиграни преди почивката. В 51-ата минута отборът на Конте поведе. Диего Коща навлезе в наказателното поле и великолепно върна топката към Виктор Моузес. След неговия удар топката докосна Лорис и се удари във Вертонген, но беше много трудно да не се озове в мрежата.

Тотнъм опита да натисне, но много трудно стигаше до реални голови положения. Тимът на Почетино можеше да допусне още голове при контраатаките на съперника.