Гладбах се опъна на Сити, но се препъна в Хофе (видео)

Няколко дни след равенството 1:1 срещу мултимилионната селекция на Манчестър Сити в Шампионската лига отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) записа същия резултат и срещу Хофенхайм в Бундеслигата. Така домакините остават без победа вече в седми кръг и са близо до изпадащите, колкото и да не е за вярване. Гостуващият тим пък все още няма поражение, а от сезона вече мина една трета.

Спряганият за трансфер Махмуд Дахуд изведе Борусия напред в 25-ата минута с първото си попадение от началото на сезона. Хофе обаче изравни от аналогична ситуация чрез Надием Амири в 53-ата минута. Полузащитникът се беше появил на почивката, след като играта на отбора определено не спореше.

До края и двата отбора пропуснаха по няколко добри възможности, като нападаха до последно.

Гладбах може да удължи лошата си серия, тъй като в следващия кръг гостува на Борусия (Дортмунд). Тимът на Юлиан Нагелсман пък приема друга от изненадите до момента - Кьолн.