Фантастичен гол в края донесе на Кьолн триумф в дербито на Рейн (видео)

Отборът на Кьолн се поздрави с драматична, но много сладка победа като гост срещу Борусия (Мьонхенгладбах) и спечели дербито на Рейн с 2:1. Срещата бе от 11-ия кръг на германската Бундеслига. "Козлите" губеха с 0:1, но осъществиха пълен обрат в резултата с попадения през втората част на Антони Модест (59) и Марсел Рисе (90+1). За Борусия точен беше Ларс Щиндъл (32).

Победата изкачи временно Кьолн на третото място в класирането, като "козлите" събраха 21 точки. Борусия (Мьонхенгладбах) пък остава със само 2 спечелени точки в последните си 6 срещи, в които тимът е отбелязал един-единствен гол - този във вратата на Кьолн тази вечер. Борусия заема 13-о място с 12 точки.

В 32-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Ларс Щиндъл получи топката от Ибрахима Траоре в противниковото наказателно поле и с мощен шут отблизо опъна мрежата зад вратаря Томас Кеслер.

В 43-ата минута домакините бяха много близо до втори гол. Ибрахима Траоре стреля много добре от пряк свободен удар, но топката "кацна" върху напречната греда.

През второто полувреме нещата се развиха зле за Борусия. В 59-ата минута Антони Модест, не и без сериозна доза късмет, реализира дежурния си гол този сезон, изравнявайки резултата. Той изпрати топката в мрежата зад Ян Зомер с глава, но с нея първо игра, също с глава, Яник Вестергор и попадението се получи доста странно.

Преди изравнителното попадение Борусия (Мьонхенгладбах) имаше чудесен шанс за 2:0, но удар на Торган Азар мина на сантиметри встрани от целта.

В заключителните минути Кеслер направи решаващо спасяване, а в последните секунди гостите шокираха съперника си с втори гол. И то какъв! След изпълнение на непряк свободен удар Марсел Рисе с фантастичен изстрел не остави шансове на Ян Зомер, който успя само леко да закачи топката, но не и да й попречи да влети в мрежата зад него. Триумф за Кьолн на "Борусия Парк".